Rozpacz pokonana

Wydawnictwo: W drodze
83-7033-306-0
religia
Meell

Rozpacz pokonana to zbiór zgrupowanych tematycznie artykułów. Wspólnym bohaterem pierwszej części jest jej tytułowy człowiek odkupiony, wciąż uwikłany w grzech, ale przecież znający już swego Odkupiciela. W części drugiej Autor odkrywa teologię, obecną w literaturze, zarówno dawnej, jak i współczesnej. Trzecia część książki to "wypowiedzi na gorąco", będące reakcją na konkretne wydarzenia, m.in. zamach na Papieża, wprowadzenie stanu wojennego. Część ostatnia w całości poświęcona jest duchowości dominikańskiej.

źródło opisu: W drodze, 1998.

źródło okładki: www.wdrodze.pl

Julita | 2012-08-10