Super Quiz - Kapitan Nauka. Piłka nożna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kapitan Nauka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
978-83-7788-083-8

W SuperQuizie PIŁKA NOŻNA znajdziesz: - najsłynniejszych piłkarzy, trenerów i drużyny - niezapomniane mecze i wydarzenia - zasady gry i najważniejsze pojęcia - ciekawostki o Euro 2012 SuperQuiz to niezbędnik każdego małego kibica i najlepszy sposób na zdobycie wiedzy o piłce nożnej. Wspólne czytanie ciekawostek i rozwiązywanie zagadek to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny! Dla dorosłych...

W SuperQuizie PIŁKA NOŻNA znajdziesz:
- najsłynniejszych piłkarzy, trenerów i drużyny
- niezapomniane mecze i wydarzenia
- zasady gry i najważniejsze pojęcia
- ciekawostki o Euro 2012

SuperQuiz to niezbędnik każdego małego kibica i najlepszy sposób na zdobycie wiedzy o piłce nożnej. Wspólne czytanie ciekawostek i rozwiązywanie zagadek to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny! Dla dorosłych to okazja do powtórki wiadomości o futbolu i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją.

źródło opisu: jezykiobce.pl

źródło okładki: jezykiobce.pl

| 2012-07-04
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Euro 2012 ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Do tych drugich w dużej mierze zaliczają się kibice. I ci starsi, i ci młodsi. Nie ma bowiem większej frajdy od wspólnego dopingowania ulubionej drużynie.

Właśnie dla młodszych kibiców wydawnictwo Edgard przygotowało publikację z serii Kapitan Nauka dotyczącą piłki nożnej. Książeczka jest wydana w ciekawej formie, zawiera mnóstwo zdjęć i ilustracji, informacji i ciekawostek, a także zagadek. A jako że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju łamigłówki, ta pozycja będzie dla nich wielką gratką! Ja również dałam się wciągnąć i rozwiązywanie zagadek sprawiło mnie niekłamaną przyjemność. A czytając różne historie, stopniowo przyswajałam nową wiedzę o piłce nożnej.

Super Quiz. Piłka nożna to publikacja, dzięki której między innymi:

- poznasz sylwetki znanych piłkarzy,
- przeczytasz ciekawostki na temat słynnych drużyn i największych stadionów,
- odkryjesz tajemnice niezapomnianych meczów,
- poznasz pasjonujące historie o piłce...

Kapitan nauka to seria dla dzieci, w której dotychczas wyszły: „Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”, „Moje magiczne liczby. Piszę i zmazuję”, „SuperQuiz Zwierzęta”, „SuperQuiz Polska”, „SuperQuiz Świat” oraz „SuperQuiz Piłka Nożna”. Cała seria jest przepełniona żywymi kolorami, dużą ilością zdjęć i ilustracji, zagadek i odpowiedzi, a także ciekawymi opowieściami.

Przyznam, że nie jestem zbyt zapalonym kibicem piłki nożnej. Od czasu do czasu obejrzę jakiś mecz i na tym kończy się całe moje zamiłowanie. Gdy sięgnęłam po „SuperQuiz Piłka nożna” Wydawnictwa Edgard byłam pod wrażeniem świetnej szaty graficznej, stworzonej z myślą o dzieciach.
Pozycja ta zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących:
- poszczególnych drużyn, znanych piłkarzy i trenerów,
- zasad gry i najważniejszych pojęć związanych z piłką nożną,
- ciekawostek dotyczących Euro 2012,
- najważniejszych meczów i związanych z nimi wydarzeń.

Dzięki tej pozycji możemy dowiedzieć się między innymi:
- kiedy...

ChoiYoona | 2012-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2012

Tym razem przedstawiam Wam taki rodzaj książek jakie jeszcze u mnie na blogu nie gościły. Ta mała książeczka dla dzieci to jedna z ciekawszych pozycji dla dzieci w księgarniach. Tym razem nie będzie tak na prawdę mojej oceny tylko ocena dziecka - mojego 7 letniego siostrzeńca, dlatego nie ma typowego motylka tylko uśmiechnięta zielona buźka, która oznacza, że zagadki spodobają się dzieciom.

Pierwsza rzecz, która zwróciła uwagę mojego siostrzeńca to piękne wykonanie Super Quizu. Już z okładki wita nas buźka uśmiechniętego chłopca, który wygląda jak bramkarz. Każda kolejna kartka skrywa największe tajemnice, które każdy młody piłkarz chce poznać. Dzieci przeczytają tutaj o tym kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa Europy, poznają kilka faktów dotyczących stadionów, piłkarzy, klubów oraz kilku nagrodach. Skąd pochodzi Ronaldo, Roberto Carlos oraz wielu innych piłkarzy. Kto jest polskim "Świętym Bramkarzem" oraz jakie są rekordy piłkarzy. Każda strona zawiera zabawny rysunek lub...

filipinka | 2014-04-09
Przeczytana: 10 kwietnia 2014