Muffiny - Małe, ale za to przepyszne

Tłumaczenie: Anna Ferdek
Wydawnictwo: VEMAG
Isil

Muffiny jogurtowe z jagodami, z amaretto i kremem kawowym, z figami i orzechami lub czekoladowe z mascarpone - te małe, dziecinnie łatwe do przyrządzenia babeczki są mistrzami metamorfozy. Słynne wypieki z amerykański8m rodowodem są witane okrzykami zachwytu, gdy tylko się pojawiają - na pierwsze lub drugie śniadanie, do popołudniowej kawy, na pikniku, kinderbalu lub na imieninach. W tym...

W tym obszernym zbiorze znajdują się też przepisy na inne modne, blisko spokrewnione z muffinami smakołyki: bajgle, donaty, brownies i cookies. Nie ustępują one w niczym popularnym minibabeczkom, równie szybko się je przyrządza i smakują wyśmienicie zarówno na słodko, jak i na słono.

Soczyste od owoców bądź z wyrafinowanym nadzieniem, aromatyzowane odrobiną alkoholu bądź pożywne i pikantne - muffiny i spółka są gwiazdami wszelkich okazji. Udają się nawet osobom początkującym w kuchni, a kucharzom hobbystom dostarczają mnóstwa nowych pomysłów.

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: Skan własny

Rockmargot | 2014-10-29
Przeczytana: 20 października 2014

Mnóstwo inspiracji. ;)

Agnieszka Dąbrowska | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Przeszło 250 stron z przepisami na muffiny, ale nie tylko muffiny, bo również na bajgle, biskwity, ciasteczka, donaty. Jednak najwięcej przepisów jest na tytułowe muffiny. I mamy receptury na muffiny wytrawne, z owocami, z alkoholem czy nadziewane. Niektóre przepisy wymagają niewiele zachodu, inne już nieco więcej ze względu na dużą ilość składników potrzebnych do ich wykonania lub trudną ich dostępność na polskim rynku. Książka wydana porządnie w twardej okładce, jedynie zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia, nie należą do kategorii tych, na których widok ślinka cieknie.

Izabela Małek | 2013-03-14

Gdzie mogę kupić książkę Muffiny?może ktoś chce od sprzedać?

Dżołana | 2016-01-06
nimloth19 | 2015-06-13