Architektura lat 60-tych w Krakowie

Wydawnictwo: WAM
83-7318-767-7
technika
JanuszTyle

Inspiracją dla napisania tej pracy jest niszczenie na naszych oczach architektury pochodzącej z lat 60. Dlaczego ten czas jest tak interesujący? Po okresie stalinizmu i ograniczenia swobody jednostki oraz jej twórczej wypowiedzi nastąpiło otwarcie na świat. Był to czas względnej swobody, pewnego liberalizmu i stąd płynącego entuzjazmu. Panowała moda na artystów i architektów. Nowoczesność, otwartość i twórcza radość we wszystkim była w modzie. Był to właśnie styl lat 60. I to warto ocalić od zapomnienia.
Książka ma zachęcić do zapoznania się z obiektami architektonicznymi, które mijamy na co dzień, które nawet jeśli przykuwają naszą uwagę to o nich i o ich autorach często nie wiemy nic. Poznając obiekty i zaglądając do ich wnętrz możemy być zaskoczeni indywidualnością oraz jakością rozwiązań architektonicznych i plastycznych, rozwiązań dotyczących działań architektów lat 60-tych w Krakowie.

Koncepcja książki umożliwia korzystanie z niej jako nietypowego przewodnika po Krakowie. Interesująca szata graficzna oraz załączone zdjęcia stanowią dodatkową wartość publikacji.

źródło opisu: strona www wydawcy (http://e.wydawnictwowam.pl/tyt...(?)

źródło okładki: strona www wydawcy (http://okladki.wydawnictwowam.pl/398/39174.jpg)

wiktoriasienko | 2015-07-13
srutututuu | 2014-11-28