Kurpie, etnografia, legendy, podania
ankuku

Utwory w większości zapisane zostały językiem literackim. Niektóre pisane są w gwarze kurpiowskiej. Zamieszczone w zbiorze opowieści mają różne formy literackie – znajdziemy tutaj prozę i poezję. Legendy skierowane są do czytelników dorosłych, jak również młodszych. W księdze znajdziemy 57 opowieści z terenu całych Kurpi i okolic napisanych lub spisanych przez 29 autorów (m.in. Adam...

W księdze znajdziemy 57 opowieści z terenu całych Kurpi i okolic napisanych lub spisanych przez 29 autorów (m.in. Adam Chętnik, Roman Zmorski, Maria Kownacka, ks. Stanisław Tworkowski, Waleria Żarnoch, Alfred Borkowski, Janina Krzyżewska, Czesław Parzych ).

źródło opisu: http://www.zwiazekkurpiow.pl/sklepik.php

źródło okładki: http://www.zwiazekkurpiow.pl/sklepik.php