Dzieje Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 1946-2006

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
978-83-89156-74-7
historia
Turms

Opracowanie jest kolejną próbą przedstawienia sześćdziesięcioletniej dziś historii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. O jej przeszłości opowiada tym razem autor niezwiązany ani zawodowo, ani emocjonalnie z uczelnią, profesor w Zakładzie Historii Najnowszej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Opisuje on dzieje szkoły w sposób syntetyczny, całościowy, starając się uchwycić najważniejsze zmiany, jakie w ciągu minionego czasu zaszły w jej strukturze organizacyjnej, osiągnięciach naukowych, dydaktyce czy działalności sportowej. Autor podzielił materiał chronologicznie i omówił kolejne etapy rozwoju placówki na tle dokonujących się w kraju przemian politycznych. Treść książki uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny w postaci czarno-białych fotografii, które w pełni oddają charakter i klimat uczelni.
„Dzieje Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to nie tylko książka o historii – to przede wszystkim książka o pamiętaniu”.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Turms | 2012-07-03
Na półkach: Przeczytane, Wrocław
Przeczytana: 2010 rok
Beruska | 2016-11-19