Raising Freethinkers: A Practical Guide for Parenting Beyond Belief
978-83-7554-333-9
ateizm, wychowanie,
Trojka

Jak wychować dziecko wolne od nadzoru religii. Ateistyczni rodzice stają wobec wielu wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci bez odwoływania się do autorytetu religii. Jak wychować wolnomyśliciela to praktyczny poradnik prezentujący podstawy filozofii świeckiego rodzicielstwa. Autorzy udzielają wyczerpujących odpowiedzi na wiele nurtujących rodziców pytań i podsuwają ciekawe pomysły na...

Jak wychować dziecko wolne od nadzoru religii.

Jak wychować wolnomyśliciela to praktyczny poradnik prezentujący podstawy filozofii świeckiego rodzicielstwa. Autorzy udzielają wyczerpujących odpowiedzi na wiele nurtujących rodziców pytań i podsuwają ciekawe pomysły na rozwijające zabawy z dziećmi. Książka pomoże opiekunom wspierać dzieci w moralnym, intelektualnym i emocjonalnym rozwoju oraz udzielać im mądrych odpowiedzi na trudne pytania dotyczące śmierci, seksualności, moralności i religii, zachęcając je jednocześnie do samodzielnego myślenia.

Rodzice poznają praktyczne i skuteczne sposoby na to, jak:
• pomóc dzieciom zdobywać wiedzę na temat religii bez indoktrynacji,
• zgłębiać razem z dziećmi sens życia,
• propagować zdrowe podejście do seksualności i ciała,
• podsycać dziecięcą ciekawość świata,
• pomagać dzieciom oswoić się ze śmiercią i stratą.

Autorzy pokazują, jak bez pomocy sił nadprzyrodzonych wychować dzieci, które wyznają zasady moralne, są ciekawe świata, potrafią współczuć i odnaleźć się w zróżnicowanym kulturowo i światopoglądowo społeczeństwie.

źródło opisu: Czarna Owca, 2012

źródło okładki: czarnaowca.pl

Ineczka | 2014-04-14

Polecam każdemu rodzicowi, który chce wychować dzieci z daleka od indoktrynacji religijnej.