Moja Kompania Pułk AK Baszta

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
83-87572-96-9
historia
adin

Przejmujące wspomnienia dowódcy Kompanii O3 Pułku AK „Baszta” i jego żołnierzy z walk na Mokotowie podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. Książka wiernie oddaje tragiczny klimat tamtych dni... Ta książka jest bardzo osobista. Opisuje wydarzenia takimi, jakimi je ich uczestnicy zapamiętali. Wspomnienia były spisywane niemal zawsze kilkadziesiąt lat po zaistniałych faktach, ale o tym, jak głęboko wryły się one w pamięć autorów, świadczy cała masa, drobnych z pozoru, szczegółowo opisywanych zdarzeń. Już chociażby to zobowiązuje do przekazania ich w postaci książki, czyli w postaci nieco bardziej trwałej niż luźne kartki maszynopisu.

źródło opisu: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/3

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/3