Powrót Casanovy

Wydawnictwo: Fundacja Buchnera
Casanovas Heimfahrt
klasyka
AnnL

Casanova czasy materialnej i towarzyskiej świetności ma już za sobą. Wygnany w niesławnych okolicznościach z Wenecji tuła się po Europie marząc o powrocie do ojczyzny. Szansą na to jest zapewniający nietykalność list żelazny, o który Casanova zawzięcie się stara. W oczekiwaniu na dokument postanawia przyjąć zaproszenie starego przyjaciela, choć nie o życzliwą gościnę mu chodzi, ale o piękną i młodą siostrzenicę gospodarza. Ta jednak na zaloty podstarzałego amanta reaguje pogardliwą obojętnością. Casanova nie przywykł przegrywać. Jeśli nie może już liczyć na własny urok, postanawia uciec się do podstępu, aby zdobyć fascynującą go kobietę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie