Kaczor Donald 24/2008

Cykl: Kaczor Donald (tom 657)
Wydawnictwo: Egmont Polska
kaczor donald, myszka miki, komiks
komiksy
Wkp

Wkp | 2012-12-12

Jak sądzicie, jaki komiks Dona Rosy uważany jest za najlepszy? Odpowiedź zapewne brzmieć będzie "Życie i czasy Sknerusa McKwacza", ale jest w dorobku tego artysty dzieło, które może się z nim równać. A dokładniej zawarty w tym numerze krótki komiks "Czy to jawa czy sen?" O czym jest to opowieść? To typowa dla Rosy historia o wspomnieniach. Uspany Sknerus musi bronić swój mózg przed Braćmi Be, a więc uciekać przez swoje wspomnienia i starać się naprawić choć we własnej głowie popełnione błędy przeszłości.
Fabuła przypomina więc film "Zakochany bez pamięci" tylko zważywszy na fakt, że dzieło Dona powstało na 2 lata przed filmem, rodzi się pytanie o inspiracje twórców.

Tak wiec historię gorąco polecam. A resztę numeru śmiało możecie sobie darować.