To już historia : felietony o dziejach Polskiego Radia

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
historia
Spacerolog

Książka zawiera wybór felietonów autorstwa prof. Macieja Józefa Kwiatkowskiego, które drukowane były w czasopismach "Radio i Telewizja", "Mówią Wieki" oraz "Kurierze Polskim". Zamieszczone w książce prace skupiają się na kilku zagadnieniach: narodzinach Polskiego Radia i jego dzieje w okresie II Rzeczypospolitej; losy radiofonii polskiej w czasie kampanii wrześniowej oraz w trakcie II wojny światowej; odbudowy Radia i pierwsze lata jego funkcjonowania w Polsce Ludowej oraz opis najważniejszych pism koncentrujących się na dziedzinie radiowej.

źródło opisu: Opis własny

joanna88 | 2015-09-27