Bez wejścia, bez wyjścia

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-88330-28-5
literatura piękna
Bożena Skupin

Pierwsza polska powieść na czasy kryzysu! Czy wiesz, co może być gorsze od bezrobocia? Praca! Julia Wagner z dumą i sercem drżącym od nadmiaru oczekiwań przekracza bramę Firmy. Szef-Szef jest trochę lepki, kadra rozczarowująca, warsztaty ?Personal Image? niepokojąco przypominają duchowy striptiz i nawet wielki jak powstańczy ryngraf identyfikator firmowy nie potrafi ukryć faktu, że Julia jest niepasującą tutaj, mądrą i silną kobietą. Ta silna kobieta wie, że pomyliła się, wdeptując w korporacyjne błocko. Jak się uwolnić, nim ciepła posadka, niczym ruchome piaski wciągnie Julię w jałowe przekładanie papierków, wdzięczenie się i podliczanie słupków? Orwell umarłby ze śmiechu!

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=7

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje.php?szukaj

eduko7 | 2019-05-25
Przeczytana: 03 maja 2019

Czuję się chyba podobnie do bohaterki. Ona – zawiedziona, ponieważ jej wyobrażenie o Firmie okazało się złudne. Liczyła na ciekawą pracę, umożliwiającą samorozwój. Okazało się, że trafiła do typowej „korpo”. Jej rozczarownie dobrze oddają słowa: "Po co kształciłam się prawie dwadzieścia lat? Już w przedszkolu chodziłam na lekcje języków obcych i uczyłam się grać na pianinie (to dla szlifu towarzyskiego). Potem oprócz zajęć w szkole miałam zawsze dziesięć dodatkowych >>zainteresowań<<: sport, języki, kółko fotograficzne, etc. Dwa fakultety, praca doktorska… Kiedy na to teraz patrzę, mogę powiedzieć, że była to prawdziwa wspinaczka do jednego celu: niezależność (materialna) i bezpieczeństwo z niej wynikające.
Rzeczywiście, byłam na dobrej drodze na sam szczyt… Tylko, że chyba pomyliłam górę…” Ma dwa wyjścia. Po pierwsze, może zaakceptować zwyczaje i układy panujące w firmie. Stać się jedną z… Powielać zachowania „korpoludków”. Może też uczciwie przyznać przed sobą, że tam nie pasuje...

ciemnowszedzie | 2012-11-06

dla mnie dno, może dlatego, ze to książka bardziej dla kobiet. Dobrnąłem do końca licząc, że coś się wreszcie wydarzy. Nie polecam