Illustrations From The Bible. A work in progress

978-1932413786
albumy
angielski
Omnikoron

Album z pracami Simona Bisleya (znanego z ekspresyjnej kreski, która raczył czytelników między innymi w komiksach o Lobo i Slayne). Album jest próbą zilustrowania Biblli. Jest mroczno, brutalnie i krwiśćie. Jest tak jak to lubi Bisley.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: http://www.heavymetal.com/

Kaliber48 | 2012-07-17

I oto doczekaliśmy się polskiego wydania komiksowej „Biblii”, a właściwie jej rysunkowych interpretacji najsłynniejszych scen biblijnych, wykonanych przez Simona Bisleya - znanego ilustratora, a także autora kultowych komiksów i twórcy okładek płyt grup heavy-metalowych (m.in. grupy Danzing). W Polsce znamy go jako rysownika przygód kosmicznego zawadiaki - Lobo oraz autora „Sądu nad Gotham” – komiksu opisującego spotkanie Batmana z Sędzią Dreddem. Za tę ostatnią pozycję otrzymał w 1992 roku nagrodę Eisnera (komiksowy odpowiednik Oscara) dla najlepszego artysty.

„Biblia” z rysunkami Bisleya, a właściwie jej albumowe wydanie ukazała się nakładem wydawnictwa Hanami i od razu stała się dla niektórych kontrowersyjna, a nawet obrazoburcza. Zawiera głównie czarno-białe, ale także i kolorowe rysunki postaci biblijnych uzupełnione odpowiednimi tekstami z Biblii (w albumie są to cytaty z Biblii Gdańskiej z 1632 roku)

Niezwykła plastycznie publikacja. Rozkosz dla oczu tych, którzy...

Damian | 2013-11-29

Bisley stworzył genialne dzieło. Można być wierzącym, mozna byc ateista, ale nie można obojetnie przejść obok tych obrazów. Polecam aby rodzice kupowali tę wersję dzieciom na komunię:)

Beremis | 2015-05-04
Moonlight | 2011-09-01
Na półkach: 2011, Przeczytane
Lusija | 2017-04-17
23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Największy Festiwal Komiksu w Europie Środkowo- Wschodniej odbędzie się jak co roku w Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy weekend października.