Gospodarka światowa w warunkach globalizacji i regionalizacji rynków

Wydawnictwo: Difin
978-83-7641-063-0
biznes, finanse
ticket

W książce wskazano najważniejsze kontrowersje wokół zjawiska globalizacji (m.in. co do roli odgrywanej przez państwa narodowe czy znaczenia skali lokalnej w tym procesie). Opracowanie zamyka omówienie możliwości, jakie oferuje skala lokalna w budowaniu przewagi konkurencyjnej w gospodarce globalnej. Z recenzji prof. zw. dr hab. Józefa Misali: Na polskim rynku wydawniczym od wielu lat brakuje...

Z recenzji prof. zw. dr hab. Józefa Misali:

Na polskim rynku wydawniczym od wielu lat brakuje kompleksowego ujęcia podstawowych zagadnień z zakresu funkcjonowania współczesnej, coraz bardziej zglobalizowanej gospodarki światowej. W omawianej pracy dokonano ciekawego przeglądu wielu problemów i interakcji pomiędzy głównymi tendencjami rozwojowymi międzynarodowego podziału pracyoraz procesami regionalizacji w jego ramach.

Biorąc pod uwagę aktualność i wagę podjętej problematyki, a także zawartość merytoryczną i poziom naukowy tej książki-podręcznika, gorąco polecam ją szerokiemu kręgowi czytelników, nie tylko studentom uczelni ekonomicznych.

źródło opisu: wydawnictwo Difin, 2009

źródło okładki: Wydawnictwo Difin, 2009