Lilah i Suzanna

Cykl: Zamek Calhounów (tom 3-4)
Wydawnictwo: Harlequin
romans, siostry,

UWAGA! Książka wydana wcześniej jako "Rodzinne szmaragdy"... Cztery siostry Calhoun walczą o zachowanie starej, malowniczo położonej, rodzinnej rezydencji. Niespodziewanie poznają legendę o niespełnionej miłości ich prababci i ukrytych szmaragdach… Romantyczna i zmysłowa Lilah ratuje z fal oceanu rannego mężczyznę. Na szczęście Max Quartermain szybko dochodzi do siebie. W podzięce za...

UWAGA!
Książka wydana wcześniej jako "Rodzinne szmaragdy"...

Romantyczna i zmysłowa Lilah ratuje z fal oceanu rannego mężczyznę. Na szczęście Max Quartermain szybko dochodzi do siebie. W podzięce za uratowanie życia postanawia pomóc Lilah w poszukiwaniu zaginionych rodzinnych szmaragdów. Nie wie, że śledzi go ktoś, kto dla tych klejnotów jest gotów na wszystko…

Niezależna i zdystansowana Suzanna, po koszmarze upokarzającego małżeństwa i rozwodu, musi odbudować poczucie własnej wartości. Hold Bradford, rozczarowany życiem były policjant, marzy o świętym spokoju. Oboje bronią się przed niechcianym uczuciem. Jego dziadek i jej prababcia kiedyś przegrali walkę o miłość. Czy Suzannie i Holdowi uda się dopisać szczęśliwe zakończenie rodzinnej legendy?

Poznaj losy dwóch pozostałych sióstr w książce „Catherine i Amanda”

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/lilah-i-suzanna

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/lilah-i-suzanna

Bardzo uwielbiam Norę Roberts i jej powieści zachwycona jestem bo mnie ujęła, chwyciła za serce akcja przewidywalna..wspaniałe postacie i utrzymane w doskonałym napięciu.
Historia czterech sióstr Calhoun , które zawzięcie i mocno walczą o zachowanie starej rezydencji.
Romantyczna i zmysłowa Lilah ratuje z morza tonącego mężczyznę o imieniu Max, lecz ranny szybko dochodzi do siebie.
Najbardziej zaintrygowała mnie tajemnica naszyjnika, szmaragdów zagłębiłam się w to bardzo i zaczytałam.
Max za uratowanie życia postanowił pomóc w poszukiwaniu rodzinnych szmaragdów.
Niezależna, dojrzała i zdystansowana Suzanna po koszmarze w którym żyła w małżeństwie, po rozwodzie pragnie odbudować poczucie własnej wartości.
Nawet Hold Bradford rozczarowany i zawiedziony jest mocno swym życiem jako policjant.
Oboje bronią się przed niechcianym uczuciem, którego nie chcą okazać.
Zaciekawiła,wzruszyła mnie powieść Nory Roberts wspaniale napisana, bardzo urzekła mnie.
Poruszająca i prawdziwa historia.

Jolka | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Cóż tu dodać jak czyta się ukochana autorkę..książka,która sprawia,że nie chce się oderwać od stron nawet na chwilę.

justynka1987 | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Oprócz scen miłosnych znaleźć można tutaj liczne opisy pięknej wyspy i zamczyska w którym toczyła się akcja. Nie można narzekać również na jakże barwne postaci drugoplanowe i nie zabrakło psiego wątku, co bardzo lubię w książkach.
Bardzo urozmaicały czytanie wtrącenia w postaci kartek z pamiętnika prababki sióstr i dziadka Holta.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najambitniejsza literatura, ale czasem można, a nawet trzeba sięgnąć i po taką lekturę. Wspaniale się nadaje na zimowe wieczory.

mala5317 | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Druga część przygód sióstr Calhoun zleciała mi jeszcze szybciej niż poprzednia, może dlatego że ciekawa byłam gdzie schowany był naszyjnik. W połowie pierwszej części oczywiście domyśliłam się, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Styl, język i cała konstrukcja opowiadań nic się nie zmieniła w porównaniu do poprzedniej części. Zmieniły się główne bohaterki, ale wątek rodzinny nadal pozostał na tym samym poziomie. I jeżeli komuś spodobała się Catherina lub Amanda to tutaj też ich nie zabraknie.

Elementami sensacyjnymi, humorystycznymi, obyczajowymi oraz z lekką nutą baśniowości wypełnione są kartki tej książki. Tak jak jej poprzedniczka, ta również idealnie nadaje się jako odskocznia od problemów i zmartwień. Oczywiście takie opowiadania należy traktować z dystansem, gdyż chyba nie ma w życiu tak idealnie dobranych osób, których miłość dopada w tak krótkim czasie.

Kto czytał książki pani Roberts wie, że dużą uwagę skupia ona na bohaterach. Tutaj również każda z sióstr...

knigoholiczka | 2014-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2014

Nareszcie, po dwóch latach z kawałkiem udało mi się znaleźć tę książkę. Chciałam ją przeczytać ponieważ bardzo spodobała mi się jej pierwsza część. "Rodzinne szmaragdy" to dalsze losy kobiet opisanych w książce pt "Rezydencja". Ogólnie jest to opowieść o czterech siostrach, ale historie miłosne C.C i Amandy zostały przedstawione wcześniej. Teraz czas na Lilah i Suzanah, Jeżeli czekacie na ckliwy romans- to nie ten adres. Te książki to historie miłosne w cieniu poszukiwania rodzinnych szmaragdów, na które chrapkę mają nie tylko członkowie rodziny, ale też typki spod ciemnej gwiazdy.
Bardzo lubię romanse historyczne i te z dawką sensacji również. W ogóle lubię romanse.
Tym razem możemy przeczytać jak swoje drugie połówki poznały wyżej wspomniane dziewczęta. Bardzo polubiłam tę rodzinę. Siła bijąca z kobiet mieszkających w rezydencji Towers i ich gotowość do wzajemnej pomocy jest godna podziwu. A historie miłosne? Aż iskrzy, ale nie tylko z miłości, ale też od awantur, jeśli mogę...

Marysieńka | 2011-04-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

W Rodzinnych szmaragdach poznajemy losy kolejnych dwóch sióstr; Lilah i Susanny. Pewnego burzowego wieczoru, Lilah, gnana jakąś podświadomą potrzebą wsiadła w samochód i pojechała nad morze, zatrzymała sie u stóp urwiska. Kiedy z wielką euforią spoglądała na rozszalałe morze dostrzegła w falach postać. Wyłowiła z morza mężczyznę, który okazał się być profesorem uniwersytetu, historykiem. Przywiozła niedoszłego topielca do rezydencji. Maks opowiedział im o człowieku, który wynajął go rzekomo do prac nad starymi rodzinnymi dokumentami. Jak się okazało, chodziło o szmaragdy Calhounów. Teraz przyłącza się do rodzinnych poszukiwań, a że wie od czego zacząć jego badania wkrótce przynoszą efekty...Rodzina wie, że człowiek, który już kilkakrotnie próbował dostać się do rezydencji nie rezygnuje i jest bardzo niebezpieczny. Trudno go jednak namierzyć....
W rezydencji prowadzone są prace remontowe. Susanna, ostatnia z sióstr, matka dwójki dzieci, która ma za sobą trudne, nieudane małżeństwo...

kaprys | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

Druga część przygod siostr Colhoun;) Tym razem skupiamy sie glównie na pozostalych dwoch siostrach, ktore znajda milosc w tej czesci i obie skoncza przy oltarzu;) Oczywiscie nadal trwa akcja poszukiwan naszyjnika ich prababci, ktory na szczescie sie znajdzie, ale okolicznosci beda nie przyjemne, wrecz mrozace krew w zylach....czytajac myslalam, że to juz ostatnia czesc, ale milo mnie zaskoczylo zakonczenie, ktore czytaac stwiedzilam, ze to nie moze byc koniec i na szczescie sie nie mylilam;) takze zabieram sie za ostatnia czesc tej niesamowitej lektury;)

Magda | 2012-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2012

Uwielbiam Wyd. Mirę i Harlequin za odgrzewane kotlety w nowej, pięknej oprawie. Kolejna książka, która była już wydana pod zupełnie innym tytułem, teraz przeszła drugą świeżość. Co do historii - warta przeczytania. Zaskakująca, wciągająca. Dobre czytadło :)

aska903 | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Musiałam wrócić również o do przygód Lilah i Suzanna. Pierwsza jest wielką romantyczką, ma szczodre serce, które zakochuje się w nauczycielu historii i dzięki niemu składają się kolejne części do odnalezienia skarbu. Niestety Suzanna przeżyła bardzo złe lata u boku swojego już byłego męża, ale przez chęć znalezienia szmaragdów musi nawiązać kontakty ze stary znajomym, który jak się później okazuje bardzo ją kocha od wielu lat. Mężczyźni chcąc chronić swoje kobiety spiskują, ponieważ złodziej który strzelał do Amandy nadal jest na wolności, ale kobiety z roku Calhoun potrafią o siebie zadbać :)

dona | 2013-12-31

Lekka i przyjemna literatura kobieca. Polecam