Tłumaczenie: Cveta Dimitrova
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Manifeste d’économistes atterrés : Crise et dettes en Europe: 10 fausses évidences, 22 mesures en débat pour sortir de l’impasse
978-83-62467-47-1
biznes, finanse
maggalus

Czterej wybitni ekonomiści obalają powszechne mity ekonomiczne i przedstawiają swoje opinie na temat sposobów ograniczenia ekscesów rynku finansowego. Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazał się właśnie Manifest oburzonych ekonomistów. Kryzys i dług w Europie: 10 fałszywych oczywistości, 22 sposoby na wyprowadzenie debaty z impasu. Manifest - napisało czterech wybitnych ekonomistów, -...

Manifest
- napisało czterech wybitnych ekonomistów,
- został podpisany przez setki uczonych z całego świata,
- w samej Francji znalazł kilkadziesiąt tysięcy nabywców.

Rynki finansowe są efektywne, stymulują wzrost gospodarczy. Rozbuchany socjal powoduje rośnięcie długu publicznego, dlatego trzeba ciąć wydatki na pomoc społeczną i podwyższać wiek emerytalny. Wspólna waluta jest tarczą chroniącą Europę przed kryzysem. Prawda czy fałsz? Autorzy Manifestu odpowiadają: FAŁSZ. Jasno i przystępnie pokazują, że zdroworozsądkowe zaciskanie pasa nie jest najlepszym lekarstwem na kryzys.

Manifest jest kolejnym dowodem na to, że nie jest prawdą ciągle powtarzane twierdzenie, że obecne ruchy społeczne są mocne w krytyce, ale pozbawione programu pozytywnego.
Tadeusz Kowalik, fragment posłowia

źródło opisu: http://www.krytykapolityczna.pl

źródło okładki: http://www.krytykapolityczna.pl

Antagonista Esklaważu | 2016-11-20

Solidna porcja ewidentnych bzdur, przyprawiona szczyptą strawmanów. Nie chce mi się pisać o wszystkim, więc wymienię najważniejsze błędy: rzucanie słowem "neoliberalizm", niezrozumienie przyczyn kryzysów, prawa popytu i podaży, istoty przedsiębiorczości oraz propagowanie keynesizmu.

Nikt nie znajdzie tu nic ponad to, o czym słyszał lub o czym czytał w mediach po lewej stronie politycznej. Natomiast moc książeczki leży w krótkich i nieogólnikowych radach na tematy gospodarcze. Laik wszystko zrozumie (także dzięki przypisom w wydaniu polskim), a i ekonom nie poczuje, że oszukuje się ludzi jakimiś nieludzkimi mrzonkami. Bardzo ważna książeczka - warto mieć egzemplarz w domu, obok Konstytucji RP i kilku innych manifestów. ;)

lindas | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Króciutka książeczka, w skondensowany sposób przekazująca wizję naprawy zatrutej przez neoliberalne dogmaty Europy

duszek00 | 2016-07-03
Przeczytana: 2016 rok