Mój dom

Wydawnictwo: Entliczek
Ma maison
978-83-63156-02-2
Róża_Bzowa

Autorska książka znakomitej francuskiej ilustratorki Delphine Durand. Oto skrząca się humorem ilustrowana opowieść o pewnym, dość osobliwym, domostwie, którego właścicielką okazuje się… sama autorka. Niepozorny na zewnątrz, tytułowy dom skrywa w środku wiele fascynujących sekretów. Delphine Durand, strona po stronie, oprowadza Czytelnika po niezwykłych, tajemniczych wnętrzach, które zamieszkują nie mniej intrygujący lokatorzy.

Z kim trzyma Szymon Salceson? Kto się boi Johnny’ego Zgrozy? Gdzie podział się trzewik Mustafy? Jak rozpoznać glucia?

Książka nie tylko dla dzieci. Gratka dla miłośników twórczości Delphine Durand i koneserów absurdalnego humoru.

|Mój dom wygląda niepozornie
Mój dom nie rzuca na kolana
Naprawdę nic specjalnego
Zapraszam"

źródło opisu: http://www.entliczek.eu/sklep.html?page=shop.produ...(?)

źródło okładki: http://www.entliczek.eu/sklep.html?page=shop.produ...»

Karola | 2013-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka "Mój dom" jest idealna dla każdego niezależnie od wieku, płci, rasy czy wyznania. Jest to pozycja, po którą samoczynnie ręka się wyciąga kiedy brakuje Ci trochę ciepła, słońca i pociechy. Przy każdym przeglądaniu ma się wrażenie, że w książce pojawił się jakiś nowy bohater i na nowo zaśmiewamy się z oglądanych postaci. Ciekawą propozycją jest również kilka stron gdzie możemy dorysować swoich mieszkańców domu i sprawić by książka stała się jeszcze bardziej "nasza". Polecam wszystkim i małym i dużym i zapraszam do "Mojego domu".

giera | 2013-03-23

Warstwa wizualna pełni w książce Delphine Durand nadrzędną rolę, a czytelnik sam może nadawać dodatkowe sensy w warstwie narracyjnej. Zachęca do tego także autorka, która pod koniec umieściła rozdział, gdzie „można robić to, co się komu żywnie podoba”, czyli rysować po książce. Otwarte zaproszenie, do dorysowania ciągów dalszych dla niektórych „historii” opowiedzianych na poprzednich stronach, jest pewnie bardzo atrakcyjne dla dzieci lub dla osób, które potrafią rysować. Ja nie potrafię, więc jedynie dopowiedziałem sobie, co pan Bławatek mówi do swego cudem odnalezionego kota, czy i jak pies pozbędzie się ze swego grzbietu Plucia, etc. Bez wątpienia Mój dom jest książką, którą czyta się (i ogląda) kilka razy. Trudno się z nią nudzić. Polecam.

- - -
fragment recenzji, całość tu:

steffburton | 2014-05-22
Przeczytana: 2013 rok

dziwna, własciwie nie ksiazka, tylko takie niewiadomo co na pograniczu poezji ilustracją czynionej albo bóg wie czego, ale urzekającw

Abdita | 2016-06-29
Przeczytana: 18 lipca 2016