Na pomoc! Moje dziecko ma ADHD

Wydawnictwo: Jedność
978-83-7660-192-2
ADHD
nieperfekcyjnie

10 lekcji, dzięki którym przetrwasz. O syndromie ADHD napisano już wiele i świadomość tego problemu wśród nauczycieli, pedagogów i rodziców jest duża. Ale „wiedzieć”, to jeszcze nie znaczy „umieć sobie poradzić!”. Ta książka nie tylko wyjaśnia, czym jest ADHD, ale przede wszystkim podsuwa rodzicom rozwiązania konkretnych życiowych problemów! Ty wiesz najlepiej, że twoje dziecko nie potrafi...

10 lekcji, dzięki którym przetrwasz.

Ty wiesz najlepiej, że twoje dziecko nie potrafi się skupić, że jest bałaganiarzem, że jest roztrzepane, że cię nie słucha, że ma problemy w szkole...! Ta książka nie powie ci po raz setny, że tak jest! Za to powie ci, co konkretnie musisz zrobić, żeby ADHD nie miało władzy nad życiem twoim i twojego dziecka!

Książka napisana przez psychologa klinistę, dyrektora Kliniki Zaburzeń Uwagi, specjalizującego się w terapii dzieci, nastolatków, a nawet dorosłych dotkniętych syndromem ADHD. Treść w przystępny sposób wyjaśnia wszelkie zagadnienia związane z ADHD. W nowatorski i oryginalny sposób ilustruje wszystkie poruszane tematy konkretnymi przykładami zaczerpniętymi wprost z życia. Podsuwa konkretne rozwiązania i udziela skutecznych rad.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1925

nieperfekcyjnie | 2012-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2012

Przypuszczam, że każdy chociaż raz słyszał o ADHD. W związku z tym, pewnie większość ma chociażby mgliste pojęcie o tym zaburzeniu.Wiadomo, że dzieci nadpobudliwe mają problemy z koncentracją uwagi, nadmierną ruchliwością i impulsywnością. Jednak nie są to wystarczające wiadomości potwierdzające naszą wiedzę na ten niezwykle obszerny temat. Zatem warto zapoznać się z książką "Na pomoc! Moje dziecko ma ADHD", która odpowiada na wiele dręczących pytań i udziela dziesięciu ważnych lekcji, po których okaże się, że nadpobudliwość psychoruchowa nie jest tak straszna, jak mogłaby się wydawać.

Autor książki jest psychologiem klinistą oraz dyrektorem nowojorskiej Kliniki Zaburzeń Uwagi. Specjalizuje się w terapii dzieci, nastolatków oraz dorosłych dotkniętych syndromem ADHD. Jego nowatorskie metody leczenia (największy nacisk kładziony jest na rodzinę, szkołę, odpowiednią dietę oraz zagadnienia związane z...