Dotknięcie węża. Strach i fascynacja

Seria: Na Krańce Świata
Wydawnictwo: G+J
Snakebite survivors' club. Travels among serpents
8389019086
sonia

NA KRAŃCE ŚWIATA to seria książek opowiadających o niezwykłych ludziach, pełnych przygód wyprawach, odległych lądach i morzach. Autorzy i bohaterowie pochodzą z różnych krajów i epok. Podczas ekscytujących podróży poznają kulturę i obyczaje egzotycznych ludów, tajemnice przyrod i historii. Przeżyj z nimi te przygody - poznaj smak ryzyka, odkrywania świata i samego siebie. Kobry, mamby,...

Kobry, mamby, grzechotniki... Tajemnicze, groźne i ciche. Czy można pokonać paraliżujący strach, który budzą? Jeremy Seal podróżuje po Afryce, Azji, Ameryce i Australii, tropiąc najbardziej jadowite węże świata. Poznaje przesądy z nimi związane i słucha opowieści osób, które przeżyły najgroźniejsze ukąszenia. Kościół pełen grzechotników, wyścigi czarnych mamb i pocałunki składane na głowie kobry to tylko niektóre przejawy fascynacji wężami. Są śmiałkowie, którzy chwytają je, by z jadu wytwarzać surowicę, jeszcze inni znają zioła, które są lekiem na ukąszenie.
Ta książka jest pełna historii, w które trudno uwierzyć, a które zdarzyły się naprawdę.

magdalamy | 2017-04-22
Agata | 2016-12-16