Apetyt na Maroko. Tadżin

Wydawnictwo: Widnokrąg
Róża_Bzowa

"Apetyt na Maroko. Tadżin." to książka dla dzieci, gdzie zagadkowy „tadżin”, czyli naczynie i zarazem potrawa, stanowi punkt wyjścia do opowieści o Maroku, jego kulturze i codziennym życiu jego mieszkańców. W książce znajdziecie odpowiedzi na takie pytania: Co to jest tadżin i dlaczego wygląda, jak mała piramida? Dlaczego cyfry arabskie wyglądają tak, jak wyglądają? Czy w atlasie można...

W książce znajdziecie odpowiedzi na takie pytania:

Co to jest tadżin i dlaczego wygląda, jak mała piramida? Dlaczego cyfry arabskie wyglądają tak, jak wyglądają? Czy w atlasie można znaleźć góry Atlas?

Chcemy zachęcić dzieci i dorosłych do poznania nowych miejsc na świecie i zrozumienia ich specyfiki. Opowieść osnuta wokół smakowitych, egzotycznych przepisów jest przyczynkiem do przekazania wiedzy o kraju, jego bogactwie i różnorodności.

W książeczce, oprócz rzetelnych informacji, jest wiele elementów interaktywnych (zagadki, kolorowanki, zadania do wykonania), utrwalających wiedzę i jednocześnie kształcących ogólne zdolności dzieci.

Ilustracje: Justyna Styszyńska

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/books.php?body...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/books.php?body...»

Abee | 2015-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 października 2015

Prosta historia rodziny z Maroka w pewnym ważnym dniu. A na marginesach noty o kraju, religii, zwyczajach. Przepis do wykorzystania (na pewno spróbuję) i kilka zadań dla najmłodszych. Na samym końcu podstawowe dane o kraju. Książeczka dla dzieci, ale i dorosłych może zainteresować. Pomocna, ciekawa, inspirująca.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 10 marca 2014

ciekawa fabuła jest uzupełniona o wyjaśnienia w ramkach.
Tym razem dowiemy się m.in. co to jest tadżin, ued, dżellaba, jak wygląda w Maroku szkolnictwo.
Opowiadanie i dodatkowe informacje napisane są bardzo przystępnym językiem.
Myślę, że książki można czytać już z 5- czy 6-latkami.
Podobnie jak w części o Meksyku, i tu znajdziemy kilka ciekawych przepisów, tym razem z kuchni marokańskiej.

Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/03/apetyt-na-podroze.html