Lato Pana Misia

Bear's New Friend
978-83-237-1923-6
dla dzieci
Nikodem

Króluje w lesie złote lato. Pan Miś się lubi w słońcu pławić, więc wielki łeb wystawił z nory i ruszył w świat, by się pobawić.

źródło opisu: ksiazki.wp.pl

Beata | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Jest to krótka, rymowana historia w której Pan Miś który “lubi się w słońcu pławić” wyrusza “w świat by się pobawić”. Podąża przez las, aby odwiedzić myszkę, ale dziwny odgłos w koronie drzew sprawia, że zatrzymuje się i zastanawia kto może ukrywać się tak wysoko. Czy to której z jego przyjaciół? Mysz? Zając? Borsuk? Krecik? Świstak? A może jemiołuszka? Okazuje się, że przed zwierzakami skrywa się nieśmiała sowa.

Krótka historia a jaki mądry, subtelny przekaz: bycie nieśmiałym jest w porządku. Bardzo lubię, gdy bajki, nawet tak krótkie, niosą w sobie głębię.

I te przepiękne ilustracje autorstwa Jane Chapman!