Tupac Zmartwychwstanie 1971-1996

MsSurrealist

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Łukasz | 2019-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2019

Książka bez wątpienia odzwierciedla film "Zmartwychwstanie".
Przekaz Tupaca jak i same rękopisy idealnie ukazują to co miał nam do powiedzenia.
Książka przedstawia cały życiorys Tupaca - od narodzin do życia w getcie aż po problemy z prawem i miliony sprzedanych płyt. Pozwala nam to zrozumieć z jakimi problemami od początku aż do samego końca się borykał.
Na tle innych książek o Tupacu ta wypada najlepiej, gdyż jest opisana jego słowami. Można nazwać ją swoistą autobiografią, która została wydana pośmiertnie. Tu warto wspomnieć, iż Tupac miał w planie napisanie takowej książki.
Gdyby nie śmierć 2Paca to książka doczekała doczekałaby się premiery, tylko wyszłaby spod ręki samego Tupaca, lecz co do samego przekazu wydaje mi się, że byłaby niemal identyczna - pełna emocji i walki o lepsze życie. Jednak sam tytuł mógłby nazywać się "Me Against the World".

Bzyku | 2015-11-01
Przeczytana: 02 października 2011

Zdecydowanie najlepsza książka o Tupacu z przetłumaczonych oficjalnie na język polski. Ogrom informacji, zdjęć jak i oryginalnych rękopisów - z polskim tłumaczeniem w osobnej małej książeczce. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana jak i głodnego wiedzy czytelnika :)

Książka niezwykle trudna do oceny niemniej jednak jest naprawdę świetna i każdy fan Tupaca powinien ją przeczytać.Naprawdę wyjątkowa na tle wszystkich innych książek o 2Pacu. W środku znaleźć możemy wiele zdjęć z jego dzieciństwa,różne dokumenty i wiele innych informacji bądź fotografii jakich byśmy nie znaleźli nigdzie indziej. Nazwałbym ją hip hopową Biblią,ponieważ ten chłopak był dla mnie hip-hopem w najczystszej postaci.