Tupac Zmartwychwstanie 1971-1996

8 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Tupac: Resurrection
MsSurrealist

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tupac był zapalonym czytelnikiem. Inspirował się wieloma pisarzami, takimi jak: William Shakespeare, Niccolò Machiavelli, Donald Goines, Sun Zi, Kurt Vonnegut, Michaił Bakunin, Maya Angelou, Alice Walker i Khalil Gibran. Michael Eric Dyson w swojej książce Holler If You Hear Me: Searching for Tupac Shakur opisał jak podczas wizyty w domu przyjaciółki i promotorki Tupaca, Leili Steinberg, odnalazł "morze książek", które należały kiedyś do rapera.Shakur nigdy nie wspominał o przynależności do konkretnej religii, ale teksty jego utworów (np. 'Only God Can Judge Me') i wierszy (np. The Rose That Grew from Concrete) sugerują, że wierzył w Boga. Oznacza to, że można go uznać za deistę. Wierzył w karmę, ale odrzucał życie po życiu i zorganizowaną religię.Na plecach posiadał jednak wytatuowany krzyż oraz od czasu do czasu nosił na sobie naszyjnik z krzyżem.Shakur politycznie związany był z Ligą Młodzieży Komunistycznej USA w Baltimore,w młodości spotykał się z córką lidera miejscowej...

Bzyku | 2015-11-01
Przeczytana: 02 października 2011

Zdecydowanie najlepsza książka o Tupacu z przetłumaczonych oficjalnie na język polski. Ogrom informacji, zdjęć jak i oryginalnych rękopisów - z polskim tłumaczeniem w osobnej małej książeczce. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana jak i głodnego wiedzy czytelnika :)

ArtemSeel | 2016-05-29
Makaveli | 2016-03-11