Zarys metodyki pracy sędziego w sprawach karnych

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-626-4
sąd, sędzia, kara, procedury, wyrok
DagonX

Zarys metodyki pracy sędziego w sprawach karnych dotyczy pracy sędziego w aspekcie zarówno czynności sądu, jak i czynności sędziowskich, przedstawionych z jednoczesnym objaśnieniem istoty omawianych instytucji procesowych według aktualnego stanu prawnego. W piątym wydaniu uwzględniono liczne zmiany w przepisach wynikające m.in. z modyfikacji postępowania przyspieszonego, rozszerzenia...

W piątym wydaniu uwzględniono liczne zmiany w przepisach wynikające m.in. z modyfikacji postępowania przyspieszonego, rozszerzenia katalogu środków zapobiegawczych, reformy prokuratury czy rozszerzenia uprawnień Rzecznika Praw Dziecka, a także z wejścia w życie nowych ustaw: o ochronie informacji niejawnych i o dyscyplinie wojskowej. Wiele uwagi poświęcono również orzecznictwu Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.

Niezwykle przystępne, syntetyczne ujęcie omawianych zagadnień sprawia, że książka, przeznaczona dla praktyków – cenna pomoc w pracy zawodowej sędziów rozpoznających sprawy karne – będzie również przydatna jako materiał szkoleniowy dla aplikantów oraz studentów prawa.

źródło opisu: Wydawnictwo LexisNexis, 2011

źródło okładki: www.ksiegarnia.lexisnexis.pl