250 razy o sztuce polskiej

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
encyklopedia
sztuka
sonia

Przemysław Trzeciak znany czytelnikom ze swej książki „Tysiąc tajemnic architektury”, podjął tym razem próbę opracowania popularnego słownika sztuki polskiej. W ułożonych alfabetycznie ponad dwustu pięćdziesięciu hasłach autor zawarł dzieje naszego malarstwa, rzeźby, grafiki i rzemiosła artystycznego na przestrzeni tysiąca lat. Sylwetki twórców, omówienia wybitnych dzieł sztuki,...

Sylwetki twórców, omówienia wybitnych dzieł sztuki, charakterystyki okresów i zjawisk stylowych, grup artystycznych itd. Składają się na bogatą panoramę dorobku artystycznego Polski.
Wiele miejsca poświęca autor dziełom rzemiosła artystycznego, przeważnie anonimowym, mało na ogół znanym miłośnikom sztuk pięknych. Troskliwie dobrane ponad 450 ilustracji oraz wiele autentycznych wypowiedzi twórców i krytyków o sztuce stanowi cenne uzupełnienie tekstu.
Zainteresowani znajda tu wskazówki bibliograficzne, umożliwiające dokładniejsze zapoznanie się z poszczególnymi tematami. Książka opatrzona jest także w skorowidze, ułatwiające dotarcie do odpowiednich haseł, i słowniczek mniej znanych określeń.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1973

źródło okładki: http://literacki24.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!