Obyś skutecznie mi błogosławił

Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-49-3
religia
Anna

Modlitwy i rozważania o uzdrowieniu, świadectwa uzdrowień. „Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!”. I sprawił Bóg to, o co on prosił. (1 Krn 4, 9–10). Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu – jego imię pojawia się niespodziewanie pośród genealogicznych...

Modlitwy i rozważania o uzdrowieniu, świadectwa uzdrowień.

Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu – jego imię pojawia się niespodziewanie pośród genealogicznych zapisów w 1 Księdze Kronik. O Jabesie wiemy tylko tyle, że cierpiał, a gdy poprosił Boga o łaskę, On go wysłuchał.
Ojciec Witko, zainspirowany prostą i skuteczną modlitwą Jabesa, uczynił jego właśnie najważniejszą postacią w swojej najnowszej książce.

Rozważając problem ludzkiego cierpienia oraz łaskę uwolnienia od bólu, jaką może obdarzyć nas dobry Bóg, autor przedstawia niezwykłą, a jednocześnie prostą prawdę: Bóg uzdrawia nas poprzez swoje słowo. To Dobra Nowina przynosi nam zbawienie i ulgę w cierpieniu.

„Tam, gdzie jest głoszone słowo, tam przybywa Jezus i mocą Ducha Świętego, uzdrawia i uwalnia wszystkich, którzy tego oczekują i pragną”.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/165/Obys-skutecznie-mi-blogoslawil.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/165/Obys-skutecznie-mi-blogoslawil.html

Tomek | 2014-06-01
Przeczytana: 23 lipca 2013

Ojciec Józef w swej kolejnej książce opisuje krótką historię Jabesa, którą bardzo Łatwo pominąć w Biblii. Pokazuje na jej przykładzie, że Bóg do nas przychodzi w najtrudniejszych chwilach życia i pomaga nam przezwyciężyć i zrozumieć sens tego cierpienia. Zachęca do ufnej modlitwy tak jak to zrobił Jabes, którego życie przepełniał ból. Zawiera również świadectwa osób uczestniczących w mszach o uzdrowienie.

Ladyyoung | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

To książka dla wszystkich, którzy zmagają się z jakimiś wewnętrznymi problemami. Ojciec Witko prowadzi przez modlitwę i zgłębianie jej słów na właściwe tok myślenia o sobie, Bogu i relacjach, jakie łączą człowieka z Bogiem. Świetna. To książka, do której z pewnością będę wracać. Bardzo wartościowa.

fianiebieska | 2017-06-08
Przeczytana: 19 czerwca 2017