Grobowiec zapomnianych

978-83-7722-241-6
magia, przygoda,
przygodowa
Magda

Ines, Anne, Nea i Michael to czwórka nastolatków, którzy chodzą do jednej klasy gimnazjum. Ich wielka przygoda zaczyna się niespełna tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy podczas spotkania odkrywają istnienie magii. Kolejne dni przynoszą coraz więcej niespodzianek – w różnych sytuacjach każde z nich odkrywa swoją własną, niepowtarzalną moc. Bohaterowie testują swoje nowe możliwości, nie wiedząc, że to dopiero początek.

Pewnego dnia postanawiają zbudować domek na drzewie. Przez całkowity przypadek okazuje się, że Michael potrafi telepatycznie rozmawiać z drzewami. Stary buk mówi przyjaciołom o kimś, kto od dawna na nich czeka. Tą osobą okazuje się Lori – sosna-opiekunka, która wprowadza ich w tajemniczy świat shua – ludzi magicznych, strzegących dobrobytu i pokoju we wszystkich wymiarach i odległych krainach na przestrzeni wieków. Rozpoczyna się opowieść o pierwszych shua, potężnym artefakcie o niespotykanej mocy, zwanym Berłem Przemiany, a także o straszliwych siłach ciemności, które nieustannie próbują przejąć władzę. A jednak Lori nie chce wyjawić im wszystkiego…

źródło opisu: nowae res Wydawnictwo Innowacyjne

źródło okładki: nowae res Wydawnictwo Innowacyjne

Freya | 2015-01-31

Ogółem książka jest wciągająca. Tak, to jest to słowo. Do tej pory dziwię się jakim cudem ją całą przeczytałam. Ma coś takiego, że mimo, że odkładasz ją na tydzień to jakoś musisz do niej wrócić. Patrzy się na ciebie i krzyczy : "Daj mi jeszcze jedną szansę! Będzie lepiej, zobaczysz."
Str. 66 była chyba momentem przełomowym. W końcu coś zaczęło się dziać! Wcześniej lektura była męcząca. Jakiś tam zarodek dobrej fabuły, ale nic nadzwyczajnego. Po tym przełomowym punkcie była trochę mniej nużąca. Chociaż muszę przyznać, że bardzo nie lubię stylu pisma tej autorki. Cały czas tylko : "Świetnie!" "Super!" "Dobry Pomysł!". Główni bohaterowie oczarowani pięknem magicznej przyjaźni nie marnują czasu na kłótnie. Zgadzają się w każdym aspekcie. Owszem to wspaniały przykład ułożonej młodzieży i w ogóle dobrego postępowania, ale brak tu naturalności.
Miałam też wrażenie, że czas przecieka mi przez palce podczas lektury. Jeden tydzień, drugi, trzeci, ale to już chyba kwestia gustu. Po prostu...

EmilyBell | 2014-03-29
Przeczytana: 28 marca 2014

Super książka. Wspaniała historia. Szkoda, że nie ma dalszych części :C Gratulacje i pozdrowienia dla Dragon Night.

ewelinabaj54 | 2013-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013

książka jest fantastyczna. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy opowieści. Polecam!:) Autorce Gratuluje pomysłu na taka fabułę jaką możemy zastać w książce.Życzę jej wspanialszych pomysłów.Autorka jest bardo młoda ale wszystko przed nią i jeszcze wyda wile fascynujących opowieści, czego jej życzę.:)

basia | 2012-07-04
Przeczytana: lipiec 2012

Książka wciągająca i interesująca.

jjjackobbb | 2017-09-01
justap78 | 2015-08-04