Uliczka aniołów

Angel Lane
978-83-779-9843-4
literatura piękna
Ag2S

Emma, Sarah i Jamie, właścicielki małych sklepików, ruszają z szaleńczo ambitną kampanią „Miej serce”. Chcą, by ludzie w ich miasteczku… czynili dobro. Proszą sąsiadów, by każdego dnia zrobili jeden dobry uczynek na rzecz innej osoby. Proste? Niezupełnie. Emma obniża ceny, o mały włos nie doprowadzając się do bankructwa. Sarah organizuje darmowe kursy pieczenia ciast, niechcący prowokując złodzieja. Jamie musi znosić niepokojące wizyty policjanta, który budzi w niej dawno zapomniane uczucia. Pełna porywającego humoru, ciepła, uczucia i przepisów książka o przyjaźniach, jakie zawieramy, ryzyku, jakie musimy podejmować, i losach ludzi, z którymi codziennie się stykamy.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

allison | 2015-02-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 09 lutego 2015

Powieść o potężnym ładunku optymizmu! Może trochę przesłodzona momentami, ale bardzo podnosząca na duchu i poprawiająca nastrój.

Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, chociaż niektóre wątki są przewidywalne. Nie brak tu jednak także niespodzianek, więc wszystko się równoważy.
Spodobała mi się ciepła i pogodna atmosfera. Mimo iż życie bohaterek nie jest usłane różami, dzielnie znoszą one przeciwności losu i znajdują czas na przyjaźń, pasje i różne inicjatywy.

Niewątpliwym plusem jest humor - subtelny, wyrafinowany, chociaż czasem i powalający (np. podczas scen pieczenia ciasteczek z czwórką dziewczynek, które różnią się jak ogień i woda).

Polecam jako remedium na chandrę i odpoczynek od bardziej wymagających lektur.
Na czas czytania radzę przygotować sobie jakąś garść słodkości, bo opisy łakoci bardzo pobudzają apetyt:).

eduko7 | 2018-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2018

„Uliczka aniołów”, gdzie dobro się pomnaża wraz z każdym dobrym uczynkiem. A to za sprawą trzech właścicielek sklepików: Sary, Emmy oraz Jamie. Same borykają się z różnymi problemami, ale to im nie przeszkadza, aby być wrażliwymi na potrzeby innych. Inicjują kampanię mającą na celu pobudzić mieszkańców miasteczka do dzielenia się dobrem. I chyba same są zaskoczone, gdy to dobro wraca do nich pod różnymi postaciami. Kolorytu dodają cztery dziewczynki uczestniczące w zajęciach kulinarnych. Klienci oraz inni mieszkańcy ich miasteczka. Pojawiają się również mężczyźni budzący różnego rodzaju drżenia serca. A na dokładkę dwa koty i chyba obrazek dopełnił się. Historia zawarta w tej książce przypadła mi do gustu, pozwoliła wrócić do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, mimo iż mamy Wielki Post. Urzekła mnie również prawda zawarta w prostych słowach: „Wystarczyło parę sekund, żeby wyświadczyć komuś grzeczność. Ludzie powinni być dla siebie mili”. Niezbyt oryginalne? To dlaczego tak rzadko...

Cóż może być cudownego, gdy można komuś sprawić miłą radość, podarować jakiś mały podarek, uszczęśliwić tym kogoś bliskiego, czy pomóc osobie starszej potrzebującej naszej pomocy. Zrobić szlachetny gest, wyciągnąć rękę pomocną drugiemu człowiekowi to tak nie wiele. Mała rzecz, a tak dużo znaczy i bardzo cieszy. Wtedy nasz świat jest lepszy, gdy panuje wokół dobro.
Każdy z nas ma takiego anioła stróża swojego, który czuwa zawsze przy nim.Nie zapominajmy o tym!

Emma,Sarah i Jamie są właścicielkami swoich sklepów, a zarazem najlepszymi, wspaniałymi przyjaciółkami.
Pewnego dnia mimo swoich mniejszych i większych trosk razem postanawiają rozpocząć kampanię pod hasłem "Miej serce" prowadzić całe serce wkładają w tą działalność swoją. Celem tej inicjatywy jest przekonanie mieszkańców tego uroczego miasteczka o czynienie dobrych uczynków.
One bardzo w to się wcielają,dają z siebie tyle ile mogą dać radę by pokazać innych, że to nie jest czasochłonne,ciężkie.Emma obniża ceny, o mały włos...

jjon | 2012-07-18
Na półkach: Przeczytane, Własne, Ulubione, 2012
Przeczytana: 19 lipca 2012

- Cudowna książka – miód na serce. Można się przy niej ogrzać i nasycić dobrem. Uwielbiam takie obyczajowe powieści, w których świetnie namalowani bohaterowie zmagają się z codziennością. Każdy z nich dźwiga bagaż doświadczeń, które tłumaczą ich rozterki, lęk przed nowym, rozliczenia z przeszłością. Mimo to bohaterowie znajdują chęć i siłę robić coś dla siebie nawzajem.
- Klimat lokalnych sklepików takich jak Bar Czekoladowy Jamie, sklep Emmy z materiałami i piekarnia Sary plus kurs szycia patchworków i kurs pieczenia ciast mają w sobie „to coś”.
- Książkę czyta się świetnie. Sposób, w jaki autorka kończy rozdziały, zmusza czytelnika do kontynuowania czytania – zarwałam noc, co w sumie dość dawno mi się nie zdarzyło. Trik polega na tym, że rozdziały kończą się jakby wpół zdania. I wcale to nie przeszkadza, lecz zachęca do dalszego czytania. Nie zawsze trzeba czekać kolejny rozdział, aby powrócił wątek związany z ulubionymi bohaterami, bo w wydarzeniach z każdego rozdziału...

kasandra_85 | 2012-08-07
Przeczytana: sierpień 2012

Muminka | 2015-11-02
Na półkach: Przeczytane, Moje!, 2015
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bez fajerwerków, zwyczajne czytadełko o szlachetnym skądinąd pomyśle, by mieszkańcy heartlake byli dla siebie nawzajem uczynni i cały rok spełniali dobre uczynki. Trzy właścicielki różnych sklepików wpadły na ten nietuzinkowy koncept. Emma ma sklep z tkaninami, organiozuje też kurs szycia kołder, wyrobów patchworkowych byle tylko zachęcić klientki. Niestety jej anielski charakter sprawia, że do tego biznesu się nie nadaje. daje na sobie żerować nawet Shirley, piekeilnej staruszce, która bezwstydnie bierze na kredyt od wielu miesięcy i nie zastanawia się, czy kobiecie wystarczy na komorne i wynajem. Jamie z kolei chciałaby założyć rodzinę, ale nie ma odpowiedniego kandydata, ma tylko uraz do policjantów bo były mąż, policjant, znęcał się nad nią fizycznie. Jak na złość poznaje kolejnego policyjnego przystojniaka Josha, wdowca z dwiema ślicznymi córeczkami. Sarah zaś to kobieta dojrzałą, cierpiąca na syndrom pustego gniazda, zawołana kucharka i mistrzyni wypieków, która walczy by...

Karo | 2018-01-24
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Uliczka aniołów Sheili Roberts to druga świąteczna historia, którą udało mi się przeczytać w trakcie minionych świąt Bożego Narodzenia. Zdecydowałam się na jej lekturę z kilku powodów: pierwszym z nich była oczywiście treść, a konkretniej tło fabuły. Drugim przepiękna i niezwykle klimatyczna okładka, a trzecim fakt, że od kilku lat książka leżała na półce w mojej domowej biblioteczce i wypadało ją w końcu przeczytać.

Uliczka aniołów to opowieść o trzech kobietach, które pewnego zimowego dnia, przy kubku gorącej czekolady i kawy postanawiają być dobre. To znaczy każdego dnia (nie tylko w okresie świątecznym) spróbują zrobić coś miłego dla drugiego człowieka. Nie jest to trudne zadanie, ale pomaganie innym nie zawsze wydaje się być takie łatwe i czasami wymaga to stawienia czoła swoim lękom oraz słabościom. Mimo to dobry uczynek zawsze przynosi ze sobą poczucie radości, a także wiedzę na temat tego, jacy jesteśmy naprawdę. Emma, Sarah i Jamie niejednokrotnie będą mogły się o tym...

Kasia b | 2018-11-26

Uwaga! Czytanie grozi próchnicą, szokiem insulinowym, a przynajmniej napadem mdłości. Poziom przesłodzenia strawny tylko w okresie świątecznym. Za to powieść jest napisana językiem przyjemnym w czytaniu, akcja jest wartka i obfitująca w liczne i zawiłe wątki. Postacie arcysympatyczne, aczkolwiek przelukrowane. Wyjątek stanowi moja faworytka, czyli babunia cwaniara i naciągaczka w jednym. Zamysł prosty, ale uniwersalny i właśnie w tym szczególnym okresie mający szansę zainspirować czytelników do działania. Wzajemna pomoc, choćby jeden uczynek dziennie może nie zmienią od razu świata (chociaż kto wie?), ale w skali mikro mogą obrócić do góry nogami niejedno życie. A czy na lepsze? Warto zaryzykować nieco starań, ewentualnego straconego czasu, rozczarowań czy nieoczekiwanych komplikacji.

Monika | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Powieść, która niesie pozytywny ładunek emocjonalny, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych nie należy się poddawać, bo dobro, które ofiarujemy, wraca do nas ze zdwojoną siłą. Najważniejsze są przyjaźń, otwarcie na potrzeby innych, zrozumienie i przełamanie swojego lęku.
Czy akcja "Miej serce" przypomni mieszkańcom, jak kiedyś żyli blisko siebie, jak sobie pomagali i dbali o siebie nawzajem? Czy idea niesienia bezinteresownej pomocy to tylko puste nic nie znaczące slogany? Czy może wręcz przeciwnie?
Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź na stronach powieści "Uliczka aniołów".

Audrey | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Ciepła i nostalgiczna powieść. Niezwykle przyjemnie się ją czyta. Warto być aniołem i sprawiać ludziom radość, bo dobre uczynki są w życiu niezbędne jak świeży tlen - to nieodzowny składnik szczęścia :)