Nie ma nieuleczalnie chorych

Okładka książki Nie ma nieuleczalnie chorych
Julian Aleksandrowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Raporty z Granic Poznania zdrowie, medycyna
262 str. 4 godz. 22 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Seria:
Raporty z Granic Poznania
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
1982-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1982-01-01
Liczba stron:
262
Czas czytania
4 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
8321806848
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1383
657

Na półkach: , ,

Książka fatalnie wydana, ale to raczej norma dla publikacji z lat osiemdziesiątych XX w.
Przeczytałam ją kilka miesięcy temu, ale nie mogłam zabrać się za recenzję. Daję 10*, bo zarówno osoba prof. Juliana Aleksandrowicza, jak i jego prace są godne uwagi, a raczej nie należą do powszechnie znanych.
Prof. Julian Aleksandrowicz (1908-1988) był wybitnym lekarzem, uczonym, filozofem, wielkim humanistą i idealistą. Prowadził badania na temat przyczyn raka, stosował w leczeniu arteterapię, zajmował się ekologią, wpływem odżywiania na nasze zdrowie i mnóstwem innych spraw. Dzięki niemu Halina Poświatowska zaczęła pisać wiersze.
Jego książka z kontrowersyjnym tytułem "Nie ma nieuleczalnie chorych" miała być prowokacją i spowodować dyskusję w środowisko lekarskim. Nic takiego się nie stało, publikacja przeszła w zasadzie bez echa. Przypuszczam, ze z powodu niewygodnych tez stawianych przez Profesora. Zwracał on uwagę na katastrofalne skutki niedoboru magnezu w diecie czy rolę witamin w terapiach nowotworowych. Pisał o tym już w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a my teraz uważamy to za odkrywcze. Niestety nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.
Na koniec cytat:
"Nauka wyrosła w ostatnim stuleciu w tak ogromną i samodzielną rzeczywistość, niemal podporządkowała sobie człowieka. być może nauka dlatego przybrała tak niekorzystny dla kulturowej i biologicznej ewolucji kształt, ze zamknięta w "kredowym kole" nie przenika do tych, którzy jej najbardziej potrzebują zarówno dla poprawy jakości swojego życia, jak i innych ludzi."

Książka fatalnie wydana, ale to raczej norma dla publikacji z lat osiemdziesiątych XX w.
Przeczytałam ją kilka miesięcy temu, ale nie mogłam zabrać się za recenzję. Daję 10*, bo zarówno osoba prof. Juliana Aleksandrowicza, jak i jego prace są godne uwagi, a raczej nie należą do powszechnie znanych.
Prof. Julian Aleksandrowicz (1908-1988) był wybitnym lekarzem, uczonym,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    59
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    9
  • Teraz czytam
    2
  • Zdrowie
    2
  • Ulubione
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • W kolejce
    1
  • A
    1
  • MEDYCYNA - Różne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nie ma nieuleczalnie chorych


Podobne książki

Przeczytaj także