Oddech, który leczy

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

?Tak naturalne jak oddech mówimy często, kiedy coś wydaje nam się łatwe, niewymagające wysiłku. Oddychanie jest życiodajną funkcją organizmu, która zwykle nie wymaga udziału naszej świadomości. Kiedy jednak się zdenerwujemy albo zmartwimy, zaczynamy oddychać niewłaściwie, a to może prowadzić do pojawienia się niekorzystnych objawów, takich jak zawroty głowy, niepokój czy stres. Oddech, który leczy wyjaśnia, jak uświadomienie sobie własnego stylu oddychania może w istotny sposób wpłynąć na poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego oraz jak wykorzystać oddech w walce ze stresem. Książka Oddech, który leczy w przejrzysty sposób instruuje, jak właściwe oddychanie może pomóc nam: ? stawiać czoło przykrym uczuciom i doznaniom, takim jak zmęczenie, złość, niepokój, przygnębienie, bezsenność czy ból, ? poprawić funkcjonowanie płuc, zwłaszcza w wypadku astmy, rozedmy płuc czy przewlekłego zapalenia oskrzeli, ? przygotować się do porodu i panować nad nieprzyjemnymi doznaniami w jego trakcie, ? działać na rzecz poprawy własnego zdrowia lub powrotu do niego, odzyskania równowagi psychicznej i pewności siebie oraz zdobycia poczucia kontroli nad własnym życiem. Stella Weller od lat prowadzi kursy jogi oraz walki ze stresem, przeznaczone dla szerokiego kręgu zainteresowanych. Obecnie zajmuje się pacjentami cierpiącymi na rozmaite schorzenia fizyczne i psychiczne, z powodzeniem ucząc ich technik opisanych w tej książce..

Wnuxi | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 lutego 2016

Książka jest dobrym wstępem do medytacji. Zwraca uwagę na jakże ważną dla każdego z nas kwestię - oddychanie. Pokazuje, jak wykorzystać ten niezbędny do przetrwania proces do poprawienia jakości swojego życia na wielu płaszczyznach. Mniej interesującą część książki stanowią dokładne opisy ćwiczeń fizycznych, których większość jest powszechnie dobrze znana, ale i tak warto się nad nimi niżej pochylić ze względu na uwzględnienie w nich sposobu oddychania. Zdecydowanie polecam każdemu, kto pragnie żyć tu i teraz i lubi konkretne wskazówki. Osoby doświadczone w temacie raczej nie wyniosą nic nowego z lektury.

fianiebieska | 2018-02-05
Na półkach: Poradniki, Przeczytane