Przedsiębiorczość

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse
Damian

Glinka i Gudkova traktują przedsiębiorczość jako proces równoległy do cyklu życia firmy. Jest to podejście amerykańskie, wypracowane w grupie Babson College i rozpropagowane przez takich autorów, jak Timmons czy Churchill. Jest to pierwszy w literaturze polskiej podręcznik należący do tego nurtu. Książka wyraźnie nawiązuje do pionierskich prac Profesora Stefana Kwiatkowskiego, który jako pierwszy spośród polskich uczonych zwrócił uwagę na ten "procesowy" aspekt przedsiębiorczości i był w skali globalnej pionierem międzynarodowych porównawczych badań nad przedsiębiorczością intelektualną. Książka jest Mu dedykowana i wpisuje się w Jego szkołę naukową, co jest godnym odnotowania, rzadkim wydarzeniem w świecie akademickim.

Z recenzji prof. dr hab. Andrzeja K. Koźmińskiego

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Damian | 2013-05-31
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Przez książkę dość trudno przebrnąć, gdyż znajduje się w niej praktycznie sama teoria. Gdyby nie egzamin, na pewno bym po nią nie sięgnął.

Małgorzata Bańkowska | 2014-01-13
Przeczytana: 10 stycznia 2014

zeby nie praca z zarzadzania nie zajrzała bym do tej ksiazki ale tako to spoko

Kajto_mk | 2016-05-10
czytambolubie | 2013-08-16