Zgłosuj na książki roku 2017

To niesamowite! Najdziwniejsze zwierzęta.

Wydawnictwo: Publicat
83-245-0362-5
flora i fauna
BeArcik

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/najdziwniejsze-zwierzet...»

BeArcik | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Dostałam tę książkę na 12-te urodziny, nie jest ona jednak typową książką dla dzieci - o ile dziecko nie jest od małego przyrodnikiem z zainteresowania, znudzonym zbyt naiwnymi jak na jego poziom publikacjami. Pominę milczeniem dlaczego czytam ją dopiero teraz - w każdym bądź razie autor podchodzi do sprawy dość fachowo. Opisywane zwierzęta nie wyróżniają się zwykle nadzwyczajnym wyglądem a ich niezwykłość dotyczy raczej ciekawostek związanych z odkryciem i opisaniem gatunku. Historia owych odkryć zoologicznych jest właściwie głównym tematem publikacji, napisanym, jak dla laika przystępnym a zarazem nie naiwnym stylem. Autor nie stroni od dowcipnego tonu, nie stosuje go też jednak nagminnie. Nie ma zbyt wielu fotografii, zwykle jedna lub dwie na artykuł, niemniej w dostatecznym stopniu umilają odbiór.

Adsun22 | 2018-02-23
Konrad | 2016-08-29