7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7183-347-4
kolarstwo, Tour de France
sport
rowena77

Idea, która zrodziła się w 1903 roku jako przygoda dla śmiałków przetrwała już ponad 100 lat, obchodząc w 2003 roku swój wielki jubileusz. Najdłuższy, najpiękniejszy i najsłynniejszy wyścig kolarski na świecie we wszelkich jego niezwykłych aspektach oto zawartość tego albumu. Znajdziemy tu przegląd wszystkich edycji wyścigu od premiery w 1903 roku aż do szóstego triumfu Lance’a Armstronga w...

Znajdziemy tu przegląd wszystkich edycji wyścigu od premiery w 1903 roku aż do szóstego triumfu Lance’a Armstronga w 2004 roku. Narodziny Touru. Anegdoty, tragedie, zmagania. Nieznane epizody. Znakomite zdjęcia, kompetentne teksty i obszerna część statystyczna a w niej każde zwycięstwo etapowe, wszyscy posiadacze żółtej koszulki i wiele innych danych. Książka, która dokumentuje 100 lat historii kolarstwa.

źródło opisu: www.videograf.pl

źródło okładki: www.videograf.pl

Damian | 2014-10-27
Przeczytana: 24 września 2014

Jest to jedyne polskie wydanie przybliżające największą kolarską imprezę na świecie - Tour de France. Autorzy raczą nas nie tylko suchymi statystykami, ale także interesującymi materiałami. Kronika wyścigów zaczyna się od roku 1903, a kończy na 2004. Warto dodać, że książka jest bardzo ładnie wydana, zawiera wiele zdjęć, chwil triumfu, jak i wielkiej rozpaczy. Autorzy opisują każdy wyścig starając się poruszyć najważniejsze i najciekawsze fakty z życia peletonu, a także te najtragiczniejsze momenty.

milka | 2015-08-02
Przeczytana: 2010 rok