Poznaj swój temperament

Wydawnictwo: Święty Paweł
Temperament God gave you : the classic key to knowing yourself, getting along with others, and growing closer to the Lord
978-83-7424-899-0
temperament
livrek

Masz problemy ze zrozumieniem ludzi w Twoim otoczeniu? Trafiłeś na odpowiednią lekturę! Autorzy tej książki dzielą się swoją wiedzą psychologiczną i doświadczeniem w dziedzinie poradnictwa. Opierają swoje analizy na podstawie czterech typów temperamentu: choleryk, melancholik, sangwinik i flegmatyk. Odkrywając, który z typów jest charakterystyczny dla ciebie, męża czy żony, dzieci, szefa czy współpracownika, będziesz mógł świadomie kształtować swoje relacje w rodzinie oraz w pracy. Wiedza zawarta w tej książce okaże się niezwykle pomocna w codziennym życiu i relacjach z innymi. Teoria wzbogacona jest szczerymi osobistymi, czasem zabawnymi wyznaniami, co dodatkowo czyni lekturę przyjemną.
Poznaj swój temperament! Naucz się motywować innych! Świadomie żyj ze sobą i z innymi!

źródło opisu: Święty Paweł, 2011

źródło okładki: http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/psychologia/...»

wodniczek | 2013-07-26
Przeczytana: 20 lipca 2013

Bardzo ciekawa książka w sposób wnikliwy opisująca cztery podstawowe temperamenty człowieka: choleryka, sangwinika, melancholika i flegmatyka. Całość podzielona jest na rozdziały poświęcone funkcjonowaniu poszczególnych temperamentów w związkach, w relacjach z dziećmi o rożnych temperamentach (opisy wszystkich możliwych kombinacji), w pracy, w życiu duchowym.Żeby nie było zbyt szablonowo, autorzy przedstawiają dodatkowo możliwe połączenia rożnych temperamentów w jednym człowieku. Książka bardzo pomocna dla chcących zgłębić tajniki ludzkiego wnętrza, pomaga przede wszystkim zrozumieć wiele zachowań, które dla osób o odmiennych temperamentach mogą być niejasne. Dodatkowo autorzy posługują się przykładami z własnego życia (Mają czwórkę dzieci, każde o innym temperamencie!), które wzbogacają całość. Język przystępnym, można czytać książkę w całości lub wybiórczo. Polecam!

42n4 | 2016-08-12
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Ciekawa pozycja dla chcących zrozumieć swój i swojego małżonka, dzieci temperamenty i wzajemne zachodzące między nimi pozytywne i negatywne interakcje. Trzeba doczytać tych samych autorów "Temperament jakim Bóg obdarzył twojego małżonka" oraz Gary Chapmana "Siedem sekretów miłości", aby mieć pełniejszy obraz tychże relacji.

Sara | 2012-08-08
Przeczytana: czerwiec 2012