Wojciech Lutowski - Wynalazca i architekt. Jego życie i praca w Wenezueli XIX wieku

Wydawnictwo: Universitas
CallStorm

Autor - historyk i architekt - przebywający przez długie lata w Wenezueli, odkrywa nieznaną nam dotąd stronę historii Wielkiej Emigracji i umieszcza jednocześnie inżyniera Lutowskiego w bardzo specyficznym środowisku. Książka jest nie tylko interesującą lekturą dla polskiego czytelnika, ale również wiele wnosi do historii techniki światowej, w której znaczącą rolę odegrał polski emigrant.

źródło opisu: Wydawnictwo Universitas, 2000

źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/