Asteriks w Hiszpanii

Wydawnictwo: Egmont Polska
Astérix en Hispanie
komiksy
Jahty

Kiedy Juliusz Cezar podbił Hiszpanię i już planował swój triumf w Rzymie, okazało się, że jedna, jedyna osada stawia opór najeźdźcom... Cezar postanawia osobiście zająć się problemem i by zmusić wodza Cebullanke Y Grzankę do posłuszeństwa Rzymowi, porywa jego syna Pepe. Chłopiec zostaje wysłany do obozu Rabarbarum w Galii. W czasie podróży daje się legionistom we znaki, aż w końcu ucieka im w armorykańskim lesie i wpada... wprost na brzuch Obeliksa. Asteriks postanawia zabrać chłopca do wioski. Pepe jest rozkapryszonym, nieznośnym dzieckiem – gryzie, kopie i domaga się specjalnych względów. I choć nasi Galowie nie zamierzają oddać chłopca Rzymianom, szybko dochodzą do przekonania, że Pepe powinien zostać przekazany rodzinie. Zadanie mają wykonać Asteriks i Obeliks. Rozpoczyna się pełna przygód podróż do Hiszpanii. Bohaterowie nie wiedzą jednak, że towarzyszący im hiszpański wieśniak Panietaniec y Mostawinion to Klaudiusz Niemocjusz, który tylko czeka, by przechwycić Pepe i wywieźć do Rabarbarum.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Kolejny w tej serii komiks "drogi". I właściwie ta droga bohaterów do Hiszpanii jest najśmieszniejszym momentem w całej tej opowieści. Pozostały humor sytuacyjny (w wiosce galów i w samej Hiszpanii - na średnim poziomie, mało wysublimowany). Mało jest tu też żartów ze stereotypów (właściwie to żartuje się tylko z przesadnej dumy Hiszpanów). Pod koniec komiksu - ciekawostka. Dowiadujemy się jak narodziła się hiszpańska corrida w postaci takiej jak znamy ją współcześnie.

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: maj 2016

Okazuje się, że wioska galijska nie jest jedyną, która opiera się Cesarstwu Rzymskiemu. W Hiszpanii również jest podobna osada, a Cezar - aby zmusić wodza do poddania się, porywa jest syna Pepe i każe go przewieźć do Galii. Asteriks i Obeliks natrafiają na chłopca w lesie i zabierają go do wioski, a stamtąd do domu, do Hiszpanii. Mały Pepe to urwis jakich mało, na dodatek świadomy, że jest synem wodza i przez to oczekuje specjalnych względów - prześmieszne jest to zatrzymywanie przez niego powietrza podczas specjalnych zachcianek, tym bardziej, że przejęli to Obeliks i Idefiks xD
Komiks jak zwykle zabawny, bohaterowie drugoplanowi sympatyczni - polecam :)

Aghama | 2017-11-04
Anadark | 2017-08-22