Fotografia cyfrowa. Ilustrowany przewodnik

Wydawnictwo: Helion
83-7361-657-8
fotografia cyfrowa
poradniki

Zamierzasz kupić cyfrowy aparat fotograficzny? A może już go masz? Pora na naukę fotografowania. Wbrew pozorom samo wciśnięcie spustu migawki nie wystarczy do zrobienia dobrego zdjęcia. Trzeba wiedzieć, jakie możliwości ma aparat, jak skadrować zdjęcie i jak odpowiednio je ustawić. Dzięki tej książce dowiesz się, co zrobić, aby przestać "klikać" i zacząć robić zdjęcia. Poznasz wszystkie...

Dzięki tej książce dowiesz się, co zrobić, aby przestać "klikać" i zacząć robić zdjęcia. Poznasz wszystkie możliwości swojego aparatu, nauczysz się korzystać z programów tematycznych i ręcznych ustawień. Dowiesz się jak fotografować różne obiekty i jak radzić sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi. Przeczytasz także o cyfrowej obróbce zdjęć i ich drukowaniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2005

Natsume | 2014-11-15

Myślę, że to jedna z lepszych książek dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią. Swego czasu sporo takich poradników przerzuciłam. Tutaj mamy wszystko wytłumaczone po "ludzku". Dużo ilustracji, przykładów i ciekawych tricków. Dzięki tej książce miałam ochotę eksperymentować z ustawieniami. Dużo teorii, ale w przystępnej formie. Chyba każdy amator zna ten ból - chcesz się czegoś dowiedzieć, pełen entuzjazmu sięgasz po poradnik i... nie rozumiesz ni w ząb tego, co autor chce ci przekazać. Tutaj nie miałam tego problemu. Polecam.

Allen | 2014-12-22
Marta Kilian | 2013-07-26