Głosy Pamięci 2. Zbrodnicza medycyna. Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Głosy Pamięci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
978-83-60210-69-7
historia
Revenga

Seria "Głosy Pamięci" powstała jako odpowiedź na często pojawiające się prośby o udostępnienie dodatkowych materiałów źródłowych związanych z różnorodnymi zagadnieniami z historii KL Auschwitz. W drugiej części "Głosów Pamięci", do której rys historyczny napisała Irena Strzelecka, przedstawiono sylwetki lekarzy SS, którzy w KL Auschwitz przeprowadzali zbrodnicze eksperymenty medyczne: Carla...

W drugiej części "Głosów Pamięci", do której rys historyczny napisała Irena Strzelecka, przedstawiono sylwetki lekarzy SS, którzy w KL Auschwitz przeprowadzali zbrodnicze eksperymenty medyczne: Carla Clauberga, Horsta Schumanna, Josefa Mengele, Emila Kaschuba, Eduarda Wirthsa, Bruno Webera, Helmuta Vettera, Friedricha Entressa i Johanna Paula Kremera. Opisano również Augusta Hirta - dyrektora Instytutu Anatomii w Uniwersytecie Rzeszy w Strasburgu oraz Kurta Heissmeyera - który przeprowadzał eksperymenty medyczne w obozie Neuengamme.
Każdemu z lekarzy przyporządkowano kopie wybranych fotografii i dokumentów znajdujących się w Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
W drugiej części "Głosów Pamięci" umieszczono również przykładowe scenariusze lekcji historii i lekcji wychowawczej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

źródło opisu: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Oświęcim 2008

źródło okładki: http://pl.auschwitz.org/m/index.php?page=shop.prod...»

Lumisateita M | 2016-07-16
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam

Książkę kupiłam, ponieważ była mi potrzebna do mojej pracy maturalnej dot. Josefa Mengele. Jeżeli czytelnika interesuje historia konkretnego lekarza z KL Auschwitz to znajdzie tu niewiele szczegółowych informacji. Pozycja jest po prostu zbiorem najważniejszych materiałów dotyczących lekarzy. Ciekawym uzupełnieniem są lekarskie pisma oraz dokumenty z tłumaczeniem na język polski. Książka z pewnością będzie przydatna dla osób, które są już zaznajomione z historią obozu i potrzebują, aby najważniejsze informacje (w tym przypadku o lekarzach) były zebrane w jednym miejscu. Nie traktowałabym tej książki jako dobrego wstępu do poznania KL Auschwitz.