On nie jest z Marsa, Ona nie jest z Wenus

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Pragnienie kochania i bycia kochanym dotyczy każdego z nas, jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Instynktownie czujemy, że miłość jest najpiękniejszą rzecz, jaka może nas spotkać. Chyba dlatego temat ten jest wszechobecny w literaturze. Większość napisanych na ten temat poradników podkreśla zawiłość relacji między mężczyznami i kobietami i zrzuca odpowiedzialność za nieudane związki na ogromną przepaść, jak dzieli obydwie płcie. W książce tej autorka próbuje przekonać czytelnika, że ta tak dotkliwie dzieląca obie płcie przepaść w dużej mierze nie jest dziełem natury, lecz wynika przede wszystkim z wychowania i tradycji. Wnioski te nie są próbą utożsamiania kobiet i mężczyzn, mają jedynie zachęcić czytelników do odkrywania na nowo swych naturalnych osobowości, niezdeformowanych przez kulturowe stereotypy.

pozytywka_1605 | 2014-07-28
Przeczytana: 23 lipca 2014

Książka napisana ciekawie, miło się ją czyta:) Porusza kwestie związane ze stereotypami płci i dotyczące tego, jak tradycja, kultura w których żyjemy, ,,amputowała" nasze drugie: męskie lub żeńskie Ja. Pozwala łagodniejszym okiem spojrzeć na piękniejszą i brzydszą płeć oraz damsko - męską wojnę. Polecam:)

Centrino | 2016-05-07
Estera Rączkowiak | 2013-09-20