Detective Comics #666, Batman #500
komiks, batman, robin, bane, tm-semic
komiksy
Wkp

BANE DAYS "KNIGHTFALL" akt dziewiętnasty. Uzbrojony w ulepszone pazury drapieżcy, Jean Paul Valley, nowy Batman, rozpoczyna szaleńczy pościg za potworem, który pozbawił władzy w nogach Bruce'a Wayne'a. Aby jednak dotrzec do Bane,a, w pierwszej kolejności zająć się trzeba jego towarzyszami... "KNIGHTFALL" akt dwudziesty, przedostatni. Nareszcie, nowy Mroczny Rycerz kontra stary, dobry Bane....

BANE DAYS
"KNIGHTFALL" akt dwudziesty, przedostatni. Nareszcie, nowy Mroczny Rycerz kontra stary, dobry Bane. Czy jednak determinacja Paula i "system" wbudowany w jego umysł wystarczą, aby pokonać koszmar miasta Gotham, czy też kolejne ulepszenia kostiumu staną się nieodzowne?

źródło opisu: TM-Semic, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXLI

Batman (Jean Paul Valley) zaprowadza coraz brutalniejsze porządki w Gotham, szykując się do kolejnej konfrontacji z Bane’em, który złamał kręgosłup Wayne’owi. Tymczasem Robin przeżywa rozterki nie potrafiąc się odnaleźć w nowej rzeczywistości, w której nowym Batman już go nie potrzebuje, a stary zabronił mu walczyć z Bane’em…

Niby na ten zeszyt Batmana złożył się m.in. Batman 500 i można by sądzić, że tak jubileuszowy komiks zaprezentuje wysoki poziom, w rzeczywistości twórcy dają nam jedynie przeciętną historię, kolejna opowieść o Nietoperzu jakich wiele. Wprawdzie seria Knighfall jest jedną z najbardziej cenionych w historii przygód Batmana, ale na pewno nie takie zeszyty zadecydowały o jej sukcesie.

Rysunkowo jest dobrze, przynajmniej do połowy, ale nie wiele to zmienia i pozostaje tylko rozczarowanie.

Tylko dla fanów.

| 2012-10-28

oceniając Knightfall całą, długą historię dałbym przeciętną ocenę. Ale jeśli 1 część tej trylogii to zdecydowanie wysoka nota się należy.

Heatcliff | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017