Cwane główki i chłopaki z drogówki. Meneliki 2

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-12317-5
literatura piękna
Westalka

EPITAFIUM "Tu spoczywa nieznany menel Wiodło mu się rozmaicie Pił, bo nie wiedział co zrobić z życiem." Najnowsze dzieło Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, z cyklu opowiadań o przywarach rodaków i barwnych postaciach z kręgów dalece plebejskich, jakie Autor napotkał na swej drodze, kontynuacja lubianej książki Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia. Jest to...

EPITAFIUM
"Tu spoczywa nieznany menel
Wiodło mu się rozmaicie
Pił, bo nie wiedział co zrobić z życiem."

Najnowsze dzieło Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, z cyklu opowiadań o przywarach rodaków i barwnych postaciach z kręgów dalece plebejskich, jakie Autor napotkał na swej drodze, kontynuacja lubianej książki Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia. Jest to zbiorek anegdot o menelach, "smakoszach win, które nigdy nie zdążą poleżakować" - jak autor ich nazywa żartobliwie. Zabawna, a zarazem skłaniająca do refleksji publikacja.

źródło opisu: bellona.pl

źródło okładki: bellona

Dariusz Latawiec | 2019-02-08
Przeczytana: styczeń 2019

ksiazka dobra ale bardzo monotematyczna. Lubie autora mimo wszystko.

Piękny zbiór historyjek prawdziwych, które mogły się przydarzyć każdemu. Każdy z nas bowiem raz na jakiś czas spotyka na swojej drodze menela - przedstawiciela pewnej kasty społecznej, bez określonego wieku, spożywającego wina i inne alkohole z najniższej półki w ilościach hurtowych.
Obśmiałam się, ale po części był to śmiech przez łzy.
Polecam.