Życie codzienne we Wrocławiu 1945-1948

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Silesiaca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-03520-0
wrocław, 1945, 1946, 1947, 1948, życie codzienne
historia
Turms

Cechą charakterystyczną dla wszelkich działań tamtego okresu była wielka improwizacja. Zazwyczaj bowiem nie było czasu na spokojne zaplanowanie pracy, trzeba było działać na ogół szybko i doraźnie. Dlatego tak bardzo ceniono ludzi rzutkich, energicznych i tacy najszybciej robili kariery. Lata 1945-1948 były niewątpliwie trudne dla Wrocławia i jego mieszkańców. Miasto musiało odbudować...

Lata 1945-1948 były niewątpliwie trudne dla Wrocławia i jego mieszkańców. Miasto musiało odbudować zniszczenia, ludzie nauczyć się żyć inaczej niż dotąd w wojennych czasach. Były to często lata ciężkiej próby dla wrocławian. Wielu tej próby nie wytrzymało, lecz pozostali przetrwali ją i stworzyli nowe miasto.

źródło opisu: Zakłakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2014-05-01
Turms | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, Wrocław
Przeczytana: 2010 rok
paulus76 | 2018-04-18