Bażanty. Gatunki, pielęgnacja, choroby

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
flora i fauna

Bażanty zachwycają ludzi barwami swego upierzenia. Najbardziej znanym przedstawicielem podrodziny bażantów, wyjąwszy oczywiście kurę domową, jest bażant zwyczajny, zwany też obrożnym lub łownym. Jest to nieudomowiony ptak, na wszystkich zasiedlonych przez ludzi kontynentach masowo hodowany, rozmnażany i wypuszczany na wolność, głównie dla rozrywki myśliwych. W ostatnich latach hoduje się i wypuszcza na wolność także gatunki zagrożone wyginięciem. Zajmują się tym zarówno ogrody zoologiczne, jak i prywatni hodowcy, zrzeszeni w międzynarodowych organizacjach. Książka ta ma służyć pomocą wszystkim hodowcom bażantów i innych, blisko z nimi spokrewnionych gatunków azjatyckich ptaków.

ryszpak | 2016-03-10
Przeczytana: 2012 rok