Babcie i Aniołowie

978-83-7767-100-9
dziecko, babcia, pytania, anioły
religia
Ag2S

Babcie nie są aniołami, tylko starają się wykonywać ich pracę. Eduard Martin Dziecko, próbując zrozumieć świat, stawia pytania - zaskakujące, pozornie naiwne, kłopotliwe, odważne, czasem zabawne. Docieka prawdy tak, że rozmówca często nie może wyłgać się ogólnikami. Dialogi babci z wnuczkiem zawarte na kartach tej książki to znakomita próbka cierpliwego poszukiwania mądrych i prostych...

Babcie nie są aniołami, tylko starają się wykonywać ich pracę.
Eduard Martin

Docieka prawdy tak, że rozmówca często nie może wyłgać się ogólnikami.
Dialogi babci z wnuczkiem zawarte na kartach tej książki to znakomita próbka cierpliwego poszukiwania mądrych i prostych odpowiedzi na dziecięce pytania.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2012.

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl

kasandra_85 | 2012-09-05
Przeczytana: wrzesień 2012

sparrow94 | 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

Bardzo ciekawa, oryginalnie napisana ksiazka. Zmusza do refleksji. Kazdy czlowiek spotka sie w zyciu z ciezkim pytaniem zadanym przez dziecko. Niesamowicie madry ten wnuczek-bohater ksiazki. Jest duzo smiesznych rozmow. Brakowalo mi troche odpowiedzi tej babci na pyutania wnuczka, w niektorych rozdzialikach jest opisana wylacznie refleksja babci nad swiatem i swoim zyciem. Rozsumiem, otrzymala od wnuczka mnostwo trudnych pytan, ale mogla,ze tak napisze, troche sie wysilic :) Osobiscie zachecam do czytania tej ksiazki absolutnie nie "jednym lykiem", tylko kilkunastoma, aby miec czas na refleksje. Swietnie sprawdza sie na zakonczenie dnia lub np podczas krotkiej podrozy pociagiem.

Travisx85 | 2014-01-21
Przeczytana: 04 września 2013

Babcia mnie praktycznie wychowała i nieukrywaną przyjemnością było przeczytanie innych rozmów babci z wnukiem. Mimo, że mam już troszkę lat, przyjemnie było wrócić do tych wszystkich opowieści i rozmów z moją babcią.
Polecam każdemu dla którego babcia w życiu wiele znaczyła.

Ola | 2013-05-11
Przeczytana: maj 2013

To magiczna książka. O tym kim w życiu każdego dziecka jest Babcia. O tym, jaki to wspaniały czas być dzieckiem. O tym, jak ważna w życiu wierzącego człowieka jest religia.
To pierwsza książka którą czytałam, w której Dziecka nie traktuje się protekcjonalnie. Jest Ono równym partnerem w rozmowie.
Autor pięknie opisuje, jak bardzo spostrzegawcze, dociekliwe, szczere, wrażliwe i prostolinijne są Dzieci. I jak wiele z tych umiejętności tracimy wraz z dorosłością.
To piękna i poruszająca książka.

asenata | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Książka pokazuje relację osoby dorosłej z dzieckiem, które traktowane jest jak równorzędny partner do poważnych rozmów. Mądra książka, dla mnie jednak za dużo w niej religii.

Łukasz Wawrowski | 2016-04-25
wkwiatki | 2014-07-09