Zakochać się... Jak wybieramy tych, których kochamy

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Trudno oderwać się od tej książki bez względu na to, kim się jest i ile ma się lat. Z ogromną swobodą, wiedzą i dając setki przykładów, autorka ? terapeutka par ? ?rozbiera? uczucie miłości, nie tracąc nic z jego magii. Czym właściwie jest miłość? Czy mężczyźni i kobiety zakochują się z tych samych powodów? Co to jest miłość obsesyjna? Dlaczego można zako­chać się tylko w jednej osobie na raz?

wildfemale | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Bardzo dobra książka zarówno dla klinicystów jak i "zwykłych ludzi". Autorka w udany sposób łączy wiedzę dotyczącą etapu zakochiwania się z dorobku psychologii społecznej i klinicznej. Cenne są opisywane przez nią przypadki kliniczne, a dane z własnych badań podane są w przystępnej formie. Takie pozycje rzadko zdarzają się na polskim rynku wydawniczym. Wbrew temu co sugeruje banalna okładka niczym rodem z taniego romansidła, mamy do czynienia z książką wartościową, z której łatwo jest korzystać. Dzieło inspiruje, dla mnie stało się przyczynkiem wielu sympatycznych dyskusji, przydało się także w pracy klinicznej.
Na końcu książki autorka proponuje warsztat dotyczący właśnie zakochiwania się. I właściwie tylko do projektu tego warsztatu mam zastrzeżenia. Nie przekonał mnie on, a proponowany program jest niespójny, napięty i przegadany. Nie widzę możliwości praktycznej realizacji warsztatu z Polakami. Może Amerykanie są inni?

sharifa | 2014-07-13

Jestem bardzo mile zaskoczona tą książką - dokładnie tego szukałam. Bardzo dużo faktów omówionych z wielu perspektyw, żadnego lania wody, same konkrety napisane prostym i przystępnym językiem, do tego poparte przypisami. Jedyny element do którego można się - w moim mniemaniu - przyczepić to rady dla "szukających miłości" - są, ale wnoszą tak niewiele, że nic by się nie stało, gdyby zostały pominięte, a ta pozycja pozostałaby pracą teoretyczną, a nie próbowała miejscami udawać poradnik. Bardzo polecam zainteresowanym tematem bez względu na psychologiczny "stopień wtajemniczenia" - mimo wielu informacji wszystko jest świetnie wytłumaczone.

sakura85 | 2014-11-17
Zdesław | 2014-02-19