The Crucifix Killer

Okładka książki The Crucifix Killer Chris Carter
Okładka książki The Crucifix Killer
Chris Carter Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Robert Hunter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 1)
The Crucifix Killer
Simon & Schuster
2009-01-01
2009-01-01

Jak dla mnie szału nie ma. Nie lubię drobnych niedociągnięć. I nie wiem czy to wina autora, czy tłumacza. Niech ktoś mi wytłumaczy taki fragment: "Na środku niewielkiego pokoju
o wymiarach niecały metr na metr kazał ustawić
równolegle do siebie dwa biurka. Na każdym stał teraz komputer, telefon i faks" Czy to był pokój dla dwóch detektywów, czy raczej dla Barbie i Kena. W innym miejscu Hunter nie mógł wyciągnąć z dłoni Carlosa czterocentymetrowych gwoździ. Wiem, czepiam się, ale autor chyba nie widział miarki, albo linijki bo inaczej nie pisałby takich bzdur.

o wymiarach niecały metr na metr kazał ustawić

Jestem zdziwiona tak wysokimi ocenami. Doopy nie urywa. Pierwszy rozdział żywcem ściągnięty z "Piły". Gdyby nie to, że drugi tom kupiłam w pakiecie, byłby to koniec mojej przygody z serią o detektywie Hunterze. Rzuciłam okiem na opinie i podobno kolejna część jest lepsza, zabieram się więc za lekturę.

Wróciłam do tej książki po jakimś czasie.... Jak miło było spędzić ponownie czas z detektywem Hunter 'em i jego partnerem. Polecam gorąco

Mega wciągająca zresztą jak inne książki chrisa cartera. Mega polecam lecieć chronologicznie jeśli chcecie lepiej wczuć się w klimat postaci. Więc właśnie zacznijcie od krucyfiksa MEGA MEGA MEGA SIPER dość brutalna ale jeśli ci to nie przeszkadza to na pewno ci się spodoba

Domyśliłam się sprawcy, ale motywu nie. Dobrze napisane. Brutalne. Świat psychopatów, prostytutek i alfonsów. Historia nie do końca przekonująca, ale słuchało się bez przykrości.
Wracać do niej na pewno nie będę. Do szybkiego zapomnienia.

Wracać do niej na pewno nie będę. Do szybkiego zapomnienia.

Jako że bardzo przejadły mi się typowe kryminały skupiające się na śledztwie detektywa i ściganiu mordercy, ten kryminał nie był moim faworytem na mojej liście do przeczytania, ale teraz przyznaję, że to dobry kryminał, dobrze napisany, z trochę pokręconą fabułą, ale gdzieś w połowie tak się wciągnęłam, że dosłownie nie mogłam się oderwać. A właściwie samo przedstawienie dramatycznej sceny z przyszłości a potem cofnięcie się do początku śledztwa spowodowało, że już od samego początku byłam zaintrygowana, bo chciałam wiedzieć, co zrobią bohaterowie. Rozwiązanie zagadki jest mocno pogmatwane i właściwie nie do odgadnięcia przez czytelnika.

Carter jak zwykle prowadzi ciekawą fabułę. Wiedziona innymi częściami postanowiłam przeczytać początki kariery Huntera. Szczerze? Nie dostałam ich, ale za to poznałam początki ich znajomości i przyjaźni z Carlosem. To zdecydowanie na plus. Obu detektywom trafia się cholernie trudna sprawa, być może odświeżenie sprawy z przeszłości Roberta. Garcia tak naprawdę dopiero po raz pierwszy ma styczność z okropieństwami z jakimi Robert już od kilku lat się zmaga, ale ta sprawa tylko bardziej pozwala im się poznać i polubić. Mamy powrót psychopatycznego seryjnego mordercy, który powinien tak naprawdę nie żyć, bo został już skazany i stracony za swoje występki. Czy to naśladowiec, czy może wtedy popełniono błąd? Wszystkiego dowiadujemy się w wartkiej akcji, mamy mało wątków pobocznych, ale to na plus, bo nie wypada się z toru. Plusem też jak zawsze nie za długie rozdziały, które czyta się bardzo lekko. Tak naprawdę w poprzednich opiniach już się o tym wypowiadałam, więc nie będę specjalnie się już nad tym rozczulać. Myślę, że warto sięgnąć po pierwszą część przygód Huntera, nawet jeśli to nie jest dla nas pierwsza część, bo każdą można czytać jak osobną. Mi się mimo wszystko podobała.
Ps. Nadal trzeba pamiętać o krwawych i mocnych opisach. Jak ma się słabe nerwy to lepiej uważać.

Swoją przygodę z Robertem Hunterem zaczęłam od końca ponieważ dostałam od koleżanki Galerię umarłych. Ona się zachwyciła tamtą częścią i mi dała mówiąc od razu, że nie jest to pierwsza część z tej serii. Przez to, że tak była zafascynowana tą książką, stwierdziłam, że złamię swoje zasady i zacznę od końca.I tak zaczęła się moja przygoda z Robertem. Później dostawałam nie po kolei części z tej serii aż postanowiłam, że cofnę się do pierwszego tomu aby poznać historię głównego bohatera.
Sięgając po krucyfiks czyli pierwszy tom serii z Robertem Hunterem miałam nadzieję dobrze poznać głównego bohatera, jak zaczęła się jego przygoda z wydziałem do zabójstw.
Już teraz śmiało mogę powiedzieć, że z pierwszej części się tego nie dowiedziałam. Więcej chyba wyniosłam z tomu 8.
Natomiast autor wprowadził mnie w znajomość z Garcią- partnerem Roberta. Znając Huntera z poprzednich części wiedziałam, że początek ich znajomości będzie trudny ponieważ sam Robert jest trudnym człowiekiem i nie łatwym do współpracy. Nie myliłam się co do tej kwestii i łatwo Garcia nie miał.
Trafił na pierwsze swoje śledztwo, które bardzo mocno na niego wpłynęło. Nie spodziewał się, że z takimi świrami będzie miał do czynienia. Okrucieństwo mordercy i pomysły na zabijanie swoich ofiar przeszły najśmielsze oczekiwania Carlosa. Musiał się zmierzyć ze swoją psychiką i z partnerem, który nie folguje nowicjuszowi i wręcz robi wszystko aby jak najszybciej obył się z makabrycznymi miejscami zabójstw.
Jak to w przypadku Chrisa bywa, knuje on bardzo dokładnie całą fabułę i dopracowuje każdy szczegół. Nie pozwala sobie na najmniejszy błąd, każdy wątek idealnie współgra z całą resztą. Patrząc na fakt, że zaczęłam swoją przygodę z Chrisem od końca to widzę lekką różnicę między dziewiątym tomem a pierwszym. Ten pierwszy tom to taki badający na co może sobie pozwolić autor, taki nowatorski. Natomiast tom już 9 to wyższa szkoła jazdy i widać, że autor się mocno rozkręcił.
Ogólnie podsumowując wiem już, że czy ktoś zacznie od pierwszego tomu czy od ostatniego nie będzie miało znaczenia ponieważ można je czytać nie po kolei bo autor i tak wraca wątkami do zdarzeń i naprowadza czytelnika na całą historię Huntera.

1995

Bardzo dobrze napisany i trzymający w napięciu thriller. Zabieram się za kolejny tom:)

Jeden z najlepszych tomów Ch. Cartera o detektywie Hunterze. Do końca trzyma w napięciu.
Policjanci z wydziału rozwiązującego sprawy zabójstw ze szczególnym okrucieństwem ścigają seryjnego mordercę nazwanego Krucyfiksem. Wycina on na ciałach swoich ofiar znak podwójnego krucyfiksu (stąd ten ,,przydomek"),problem tylko, że kogoś takiego złapano kilka lat temu, i skazano na karę śmierci.
Kto w takim razie dokonuje seryjnych zabójstw w taki sam sposób?
Autor dosadnie pokazuje mroczną stronę Los Angeles, życie półświatka, a paskudnych szczegółów morderstw też sobie nie żałuje.

• Kryminał