O zaletach i wadach komputeryzacji piekła

Wydawnictwo: WAM
reigia

Co dobrego dla Nieba może wyniknąć z nauki pisania na komputerze? Czy komputeryzacja może zmienić Piekło? Czy Lucyferowi uda się złapać Aniołka Pokrzywowego i zdławić bunt diabełków-komputerowców? Przeczytajcie razem z dziećmi ucząc się wybaczać i kochać! Ks. Mieczysław Maliński kontynuuje niezwykłą opowieść o przygodach w Niebie i Piekle. To wspaniała książka dla najmłodszych dzieci i najstarszych dorosłych, z wartym do zapamiętania przesłaniem.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2005

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/

Na półkach: Przeczytane, WAM

Nasze życie stale się zmienia, a postęp techniczny nikogo już nie dziwi. Dawniej komputer dla większości z nas pozostawał jedynie w sferze marzeń. Dziś, trzeba naprawdę się postarać, by odnaleźć dom, w którym ów sprzęt nie byłby obecny. Dlaczego więc komputer nie może trafić również do nieba i piekła?

To pytanie z całą pewnością zadał sobie również autor tej sympatycznej książeczki. I postanowił także wymyślić opowiadanie, które pokazałoby nam, co by było, gdyby komputer trafił w te dwa miejsca.

I tak w piekle siedzą komputerowcy, który tworzą gry dla dzieci pełne przemocy, oraz programy dla dorosłych nakłaniające do złych uczynków. A w niebie? Znalazł się pewien aniołek, który postanowił wykorzystać postęp techniczny w celu nawrócenia diabełków na dobrą drogę. Plan jest prosty i typowo anielski, gdyż pierwszym krokiem do nawrócenia złych duszyczek jest nakłonienie ich do czytania ewangelii. A potem już wszystko stanie się łatwiejsze. Tak przynajmniej myślał nasz aniołek i bardzo...

Julita | 2012-08-16
Evik | 2016-06-27