Liturgia prawosławna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały słownik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
978-837-192-365-4
prawosławie, liturgia,
religia
Revenga

Mały słownik liturgii prawosławnej obejmuje hasła dotyczące celebracji i rodzajów Liturgii eucharystycznej, ksiąg i przyborów liturgicznych, szat duchowieństwa, ewnętrznej i wewnętrznej przestrzeni sakralnej, jaką jest cerkiew, sakramentów, a także postaw, pokłonów, kalendarza liturgicznego, świąt, w tym najważniejszego – Paschy (Wielkanocy). Liturgia prawosławna jest niezmiernie bogata i słownik jedynie w pewnej mierze może przybliżyć jej wielorakie aspekty i różnorodne treści, i nie powtarzalne piękno. Może jednak stanowić pierwszy krok w kierunku jej bliższego poznania.

źródło opisu: Wydawnictwo VERBINUM, 2008

źródło okładki: http://www.verbinum.pl/product.php?id_product=178