Przewaga. O zasadach zwyciężania we współzawodnictwie

Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przewaga
poradniki
Tigri

Wszyscy kochają zwycięzców Każdy chce być zwycięzcą. Jednak prawdziwy mistrz wie dobrze, że sukces bez charakteru to żaden sukces. Kiedy przyjdzie koniec, twój charakter i osobiste wartości powinny być widoczne jasno i wyraźnie, pomimo gasnących jupiterów. Powinny być dla ciebie cenniejsze niż zaśniedziały puchar czy medal na podniszczonej wstążce. Książka Jeffreya Browna ukazuje stopniowo...

Wszyscy kochają zwycięzców

Książka Jeffreya Browna ukazuje stopniowo wewnętrzną przewagę – siedem zasad, które są niezbędne dla każdego, kto chce zostać mistrzem. Przestrzegając tych reguł, nigdy nie będziesz zmuszony do pójścia na kompromis i poświęcenia swoich wartości. Staną się też dla ciebie źródłem duchowej
siły.
Odkrywając swoją wewnętrzną przewagę nauczysz się rozpoznawać sposoby, na jakie już odnosisz zwycięstwa w życiu, i czerpać dumę z każdego kolejnego sukcesu, jaki odniesiesz. I bez względu na to, czy jesteś sportowcem, biznesmenem czy też sam jesteś swoim przeciwnikiem w walce o osobiste cele, to, co pozwoli ci być zwycięzcą, tkwi w twoim charakterze – samej esencji tego, kim jesteś.

O Autorze: dr Jeffrey Brown wykłada na wydziale psychiatrii Harvard Medical School oraz prowadzi praktykę medyczną w McLean Hospital w Belmont, Massachusetts. Od 2002 r. rokrocznie pełni funkcję psychologa w zespole medycznym Boston Marathon. Wchodzi w skład zespołu psychologów sportowych Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego na lata 2004–2008. W college’u sam grał w baseball. Obecnie jest zatwierdzonym przez American Board of Professional Psychology specjalistą w dziedzinie psychologii klinicznej oraz psychologii kognitywno-behawioralnej.

źródło opisu: http://www.dobryskarbiec.pl/przewaga-o-zasadach-zw...(?)

źródło okładki: http://www.dobryskarbiec.pl

Krzyś | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

W książce można znaleźć parę przydatnych rad dotyczących zwyciężania. Dr Brown jest specjalistą z psychologii sportowej, dlatego szczególnie poleciłbym ją wyczynowcom i osobom przygotowującym się do trudnych zmagań. Porady są napisane prostym językiem, dzięki czemu czyta ją się szybko, przyjemnie, bez zaglądania co chwilę w słownik by wyszukiwać skomplikowaną terminologię z zakresu psychologii. Większość wskazówek popartych jest ciekawymi przykładami z życia zarówno autora jak i jego pacjentów.
Przed zakupem poradnika nie zauważyłem, że został wydany przez wydawnictwo pro religijne. Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że historie nawiązujące do wartości religijnych są w zdecydowanej mniejszości.

Tigri | 2012-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2012