Jak szybko i skutecznie rzucić palenie?

Okładka książki Jak szybko i skutecznie rzucić palenie? Treusch Dirk
Okładka książki Jak szybko i skutecznie rzucić palenie?
Treusch Dirk Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Klopfen gegen Rauchen. Einfach aufhören. Energetische Psychologie praktisch
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii

Dla nikogo kto mnie odwiedza, tu na tym blogu, nie jest tajemnicą, że jakiś czas temu rzuciłam palenie. Dziesięć miesięcy temu, postanowiłam skończyć z tym paskudnym, no i drogim nałogiem, a pomogła mi w tym pewna książka. Od tej pory silnie wierzę w poradniki i w to, że metody w nich zawarte pomagają, i wcale nie trzeba jakiegoś wielkiego poświęcenia, czasem wystarczy po prostu daną książkę przeczytać.

„Jak szybko i skutecznie rzucić palenie”, psychologia energetyczna w praktyce.

Wśród palaczy krąży pewien wyjątkowo uciążliwy mit, a mianowicie, że ciężko jest rzucić palenie. Ja już się przekonałam, że to całkowita nieprawda, jednak gdy się pali, to wydaje się to prawie, że niemożliwe. Dlatego autor już na samym wstępie zapewnia, że nie każe on nam rzucić palenia, tylko pokaże, nauczy, jak krok po kroku, pozbyć się samej potrzeby palenia. I nieważne jest czy palisz miesiąc czy dziesięć lat, ani ile wypalasz papierosów, ważne natomiast jest by uwolnić swój mózg oraz ciało, od potrzeby palenia.

Każdy to wie, że papierosy to silna trucizna, te wszystkie związki zawarte w papierosie: amoniak, arsen, cyjanowodór, ołów, kadm i wiele innych, powodują, że przy pierwszym zaciągnięciu się kaszlemy, dusimy się. Nasz organizm świetnie rozpoznaje trucizny i daje znaki by zaprzestać wdychania tych substancji. Jednak z czasem te sygnały wysyłane przez nasz organizm słabną, a my z każdym dniem stajemy się co raz bardziej uzależnieni. Stajemy się co raz bardziej nerwowi, gdy zabraknie nam papierosów, lub gdy ktoś nas ogranicza.

Długo uczyliśmy się palić, ale jeśli myślimy o rzuceniu, to na pewno mamy jakiś powód. I nie oszukując się najczęściej chodzi o pieniądze, papierosy z roku na rok stają się co raz droższe, i chociaż te wszystkie podwyżki wydają się niewielkie, to jednak na przestrzeni lat, są naprawdę spore. Niekiedy dochodzą też problemy zdrowotne, problemy z ciśnieniem, zadyszka, ociężałość, astma.

Więc jeśli myślisz, że najwyższy czas skończyć z tym śmierdzącym nałogiem, to nie słuchaj innych, że nie dasz rady, że trzeba mieć silną wolną. To wszystko to jedna wielka bzdura, papieros nic nam nie daje, dlatego bez problemu, możemy się go pozbyć, wystarczy wykazać tylko ku temu chęci. Wystarczy, że podejmiesz pierwszy krok i przeczytasz tę książkę. I wcale nie musisz się martwić, że autor każe Ci od razu rzucić, że każe pozbyć Ci się czegoś. Nie, wręcz, jak autor pisze we wstępie:

„Palenie dozwolone! Z tą książką nie będziesz się przymuszał do rzucenia palenia. Nauczysz się za to, krok po kroku pozbyć się potrzeby palenia, nie musząc obawiać się skutków ubocznych. Staniesz się wolny od nałogu i niczego nie będzie Ci brakować i to już na zawsze!”

Od tej pory to palacze będą Ci zazdrościć, że już nie musisz palić, że jesteś wolny. Sama to przeżyłam, te wszystkie uśmieszki za placami, fałszywe gratulacje, i zapewnienia, że i tak nie wytrzymam. A jednak udowodniłam nie tylko sobie, ale i innym, że można, wystarczy tylko chcieć!!!

Dlatego z czystym sumieniem polecam tą książkę, wszystkim tym, którzy myślą o rzuceniu palenia, naprawdę warto!!! Ja od 10 miesięcy jestem szczęśliwa nie musząc palić, i wierzę, że każdy może, wystarczy tylko chcieć !!!

Na samym wstępie wypadałoby się przyznać, że nieprzypadkowo sięgnąłem po tą książkę. Otóż sam od dłuższego czasu usiłuję rzucić palenie. Moje próby są jednak nieskuteczne, przez co zrozumiałym jest moje zainteresowanie niniejszą lekturą.

Autorem książki jest człowiek, który sam wiele lat palił, jednak udało mu się w końcu pokonać nałóg i teraz pomaga innym ludziom. Prowadzi warsztaty i seminaria dla palaczy, a także szkoli terapeutów, psychologów i lekarzy w psychologii energetycznej i hipnozie, które według niego są najlepszym sposobem na zwalczenie tego „uzależnienia”.

Serdecznie zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji:

Autorem książki jest Dirk Treusch, który posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od papierosów. Prowadzi na ten temat warsztaty i seminaria, a także szkoli lekarzy, psychologów i terapeutów z zakresu zastosowania psychologii energetycznej i hipnozy.

Po takim człowieku można spodziewać się, więc że zna się na rzeczy. Tym bardziej nie rozumiem, jak mógł na "dzień dobry" zaserwować swoim czytelnikom historię o umierającym na raka przyjacielu. Jako palacz i osoba, której temat reklamy jest bliski jestem świadoma, że pierwszym odruchem palacza, który słyszy o raku jest poczucie dyskomfortu i lekkiego stresu, a ich konsekwencją puszczenie dymka. Z tego powodu nie dziwcie mi się, że umysł mój buntował się przed powrotem do książki. Po paru stronach i kilku dymkach później dobrnęłam do "Dlaczego metoda odstraszania nie działa". Pojawiła się nadzieja, że w tym podrozdziale autor potwierdzi moje zdanie - przyznał mi racje, ale nie wyciągnął z tego wniosków. Szybko znowu wrócił do straszenia okropną chorobą. Ciekawe, że skoro wie, że stres powoduję chęć zapalenia papierosa, a straszenie umieraniem w agonii taki stres wywołuje, to i tak dalej o tym pisze. Może ma palaczy za niedoinformowanych matołów, którzy mylą substancje smoliste z witaminami?

Kartka po kartce odczuwałam coraz silniejszą chęć zapalenia mojego kochanego Ice'ika, a miało być odwrotnie. W końcu udało mi się dobrnąć do opisów metod terapeutycznych... Ten temat sobie odpuszczę, po pierwsze dlatego by dalej się nie denerwować, a po drugie dlatego, żeby i wam zostawić zabawną niespodziankę do odkrycia.

Czy książka ma zalety? Pewnie jakieś ma. Autor sprytnie wplótł, iż sam kiedyś palił, dzięki czemu czytelnik może poczuć swego rodzaju więź. Dodatkowo miło, że ktoś dla odmiany nie zmusza nas do rzucenia, ani nie ma palaczy za podludzi. Jest jeszcze jedna zaleta: nie na każdej kartce nas straszy.

Po przeczytaniu książki i napisaniu notki, chciałam przekonać się, czy jestem jedyna osobą, do której znany i poważany Dirk Treusch nie trafił ze swoimi metodami. Przeglądane przeze mnie recenzje po części podzielały moje zdanie, trafiałam też na całkiem pozytywne wypowiedzi odnośnie poradnika. Tym co mnie najbardziej zdziwiło, był fakt, że najczęściej wypowiadały się osoby niepalące. Z całym szacunkiem nie potrafię tego zrozumieć, a przy okazji nie mogę zweryfikować, czy jako jedyna odczuwałam potężną chęć palenia podczas lektury.

Niegdyś palenie było modne, później popularne, jeszcze poźniej powszechne. Teraz jest złem. Ustawodawca lekceważy fakt, że akcyza jest drugim(po podatku Vat) poważnym strumieniem zasilającym budżet państwa. Daleko, daleko dalej jest podatek dochodowy. Więc Ustawodawca podcina sobie gałąź na której siedzi, a później płacze, że go zadek boli(czyli dziura budżetowa się powiększa). Ale nie o podatku będzie mowa. Będzie mowa o I(słownie pierwszym) sensownym poradniku który przeczytałam. Ciężko jest palić w obecnych czasach, nie ma gdzie, nie ma za co. Wypada rzucić. W tym celu naiwni palacze wydają fortuny na psychoterapeutów, jakieś plasterki, jakieś gumy.
A wystarczy wydać 25 polskich złotych, czyli odmówić sobie około dwóch paczek papierosów(w zależności od tego jaką ktoś markę preferuje) i dowiedzieć się jak skutecznie rzucić.
Czytałam już wiele poradników, zwykle po dziesięciu stronach(w najlepszym wypadku) zaczynałam rzucać książką o ścianę. To jest pierwszy poradnik napisany w fajny sposób, po pierwsze: nikt nas do niczego nie zmusza, nie próbuje wmówić, że jesteśmy źli, głupi, słabi, że palimy, nie rozciąga przed nami wizji ognia piekielnego, ani nas konających w bólach, krztuszących się marnymi resztkami płuc.

Człowiek który sam palił używa NAUKOWEJ wiedzy, logicznych argumentów, żeby przeprowadzić Nas przez proces odstawienia papierosów, obala mit narkotyku, a przede wszystkim nie każe nam zgasić tlącego się papierosa w tej sekundzie. Ba! Wręcz przeciwnie, jeśli najdzie nas ochota na papierosa w trakcie lektury każe się nie krepować i palić spokojnie.
Daje nam czas do namysłu, do przewartościowania, przespania się z tematem i każe rozpocząć rzucanie wtedy kiedy będziemy pewni, że to ten moment. Przy czym nie uważa, że samo podjęcie decyzji załatwia sprawę. Nie zostawia Nas samych w pół drogi, proponuje Nam pakiet ćwiczeń, które pomogą nam w odzwyczajeniu się od papierosa, obala mity, które wiele osób sobie stwarza.

Mam nadzieję, że spotkam w życiu jeszcze kilka poradników napisanych tak przekonująco, które nie wzbudzą we mnie natychmiastowej irytacji. Będę książkę polecać znajomym palaczom.
Jak zadziała na Mamę to facet na Nobla zasługuje. Tylko trzeba przeczytać w całości, nie wolno pominąć akapitu, trzeba się również do poleceń Autora zastosować, ale ćwiczenia te opisuje tak dokładnie, że nie ma z tym problemu. Nie wymagają jakiejś sprawności, można je(jak doradza nawet autor) wykonywać w toalecie publicznej. Naprawdę minimum miejsca i wysiłku.

Chyba każdy ma świadomość, że papierosy niszczą zdrowie, jednak pomimo tego liczba palaczy się nie zmniejsza. Mam natomiast wrażenie, że coraz więcej ludzi wpada w szpony nałogu nikotynowego, a jak dobrze wiemy, nie jest tak łatwo przed nim uciec. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które - w teorii - mają pomóc w walce z „papierosowym głodem”, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Często okazuje się, że zarówno plastry, jak i gumy, tabletki czy też elektryczne papierosy nie działają i trzeba szukać innego rozwiązania. Czy książka napisana przez Dirka Treuscha sprostałaby temu zadaniu?

Autor książki pt. „Jak szybko i skutecznie rzucić palenie” pracuje z osobami uzależnionymi od papierosów i prowadzi warsztaty, na których wskazuje odpowiednią drogę ku wyswobodzeniu się spod potężnego wpływu nikotyny. Wydaje się, że powinien mieć pojęcie na temat tego zagadnienia, jednak do mnie jego dzieło nie zdołało dotrzeć. Podejrzewam, że jest to związane z tym, że tego typu problem mnie nie dotyczy, i mam nadzieję, że nigdy nie będzie.

Język autora jest prosty, aczkolwiek jego maniera powtarzania kilka razy tego samego, co było zamieszczone we wcześniejszym rozdziale, jest irytująca i całkowicie odbiera przyjemność z lektury. Dirk Treusch automatycznie wzbudza w czytelniku zaufanie, a wszystko z tego powodu, że sam był kiedyś palaczem, a jego przyjaciel – również uzależniony od nikotyny – zmarł na raka płuc. Ten cieszący się popularnością specjalista już na pierwszych stronach wyjaśnia, dlaczego, pomimo wszechobecnych ostrzeżeń, palacze jeszcze częściej sięgają po papierosy.

Pierwsze rozdziały są dla mnie jedną wielką pomyłką. Wydaje mi się, że każda osoba, którą dotyczy ten problem, wie, dlaczego pali i z czym jest to związane. Po co więc pisać o takich oczywistościach? Zaczynając lekturę tej pozycji byłam pewna, że trafię na książkę, w której będą znajdywały się metody na rzucenie palenia. Wkrótce okazało się, że autor ma do zaoferowania czytelnikowi jedną metodę, która polega na wykonaniu kilku kroków.

W książce znajdziemy pomocne rysunki oraz opisy, pomagające odbiorcy w wykonaniu odpowiednich czynności, które będą w stanie – według autora – uwolnić od nałogu. Nie każdy musi w to wierzyć, jednak jeżeli wszystkie inne metody zawiodły warto wypróbować sposób zaprezentowany przez Dirk’a Treuscha. Nie zawsze zgadzałam się z jego teoriami np. jak można uważać, że nałogowe palenie tytoniu nie jest uzależnieniem? Jedna z ostatnich rad również wzbudziła we mnie wiele wątpliwości. Zachęcenie osoby, która chce skończyć z nałogiem, do wypalenia ostatniego papierosa jest dla mnie szokującą radą. Ale kto wie, może właśnie tak trzeba postępować z palaczami?

Podsumowując, pozycja pt. „Jak szybko rzucić palenie” nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Jest przeciętnym poradnikiem, który nie był w stanie zainteresować czytelnika i nakłonienia go do dalszej lektury. Polecić ją mogę jedynie osobom, które naprawdę pragną zmienić coś w swoim życiu; mają dość wydawania coraz to większych sum i szkodzenia sobie samemu, aczkolwiek nie można oczekiwać od niej cudów. Poradnik napisany przez Dirka Treuscha będzie w stanie jedynie zmobilizować i zmienić sposób myślenia i właśnie to może okazać się kluczem do sukcesu.

O książce: Ta książka nie zmusza Cię do rzucenia palenia. Nie znajdziesz w niej również żadnych nakazów i zakazów. Dowiesz się za to i nauczysz, jak wyzbyć się potrzeby palenia, która wg przekonań Autora jest główną przyczyną i źródłem Twojego uzależnienia.
Jeśli więc masz już dość śmierdzących palców nikotyną, pożółkłych zębów i dodatkowo chciałbyś zaoszczędzić co miesiąc okrągłą sumkę, ten poradnik Ci w tym pomoże. Dzięki niemu uwolnisz się raz na zawsze od papierosów bez odczuwania przy tym ich braku, a także skutków ubocznych.
Zdaniem Autora nałóg ten wcale nie jest uzależnieniem fizycznym. To jedynie psychika wymusza chęć i potrzebę palenia, a ciało tylko wykonuje tę czynność.

Autor – Dirk Treusch jest trenerem i terapeutą, który prowadzi seminaria na temat odzwyczajania się od palenia. Posiada on kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od papierosów i wskazuje im drogę oraz skuteczne metody na zerwanie z tym nawykiem. Nieważne od jak dawna i ile papierosów dziennie palisz, opisane w książce proste techniki opukiwania punktów na ciele (działające podobnie jak EFT),odblokują i uwolnią Twój mózg oraz ciało od potrzeby palenia. Dzięki przedstawionej metodzie, opartej na psychologii energetycznej sam wyleczysz się z uzależnienia i staniesz się wolnym, szczęśliwym człowiekiem.

Zerwij z nałogiem już dziś! To prostsze niż myślisz!

Książka jest typowym acz bardzo nieudanym poradnikiem dotyczącym Rzucania palenia. Pomimo że sam nie palę to po jej lekturze miałem ochotę zapalić fajkę a nie ją wyrzucić co jest dla mnie ogromnym minusem tego dzieła...

Język autora jest bardzo interesujący, lekki oraz dość łatwy w odbiorze co ułatwia czytanie...

Oprawa graficzna jest świetna, piękna okładka oraz bogato zdobione strony oraz tytuły rozdziałów aż przyciągają do tego poradnika...

Podsumowując: Poradnik ten mogę polecić tylko prawdziwym zapaleńcom którzy chwytają się wszystkiego...

Moja Ocena: 5/10

Kiedy otrzymałam tę książkę, pierwsze co wpadło mi do głowy to: Idealny prezent dla mojej koleżanki. Jako iż jest ona zapaloną fanką tych śmierdziuchów pomyślałam, że uda mi się ją jakoś z tego wyciągnąć. Książka miała mi w tym pomóc. Usatysfakcjonowana tym planem, najpierw sama postanowiłam ją przeczytać. Jakie było moje zaskoczenie, że po skończonej lekturze miałam sama ochotę sięgnąć po fajkę....Takiego kołchozu to jeszcze w życiu nie czytałam, ale po kolei.

Dirk Treusch to nauczyciel: szkoli lekarzy, psychologów i tym podobnym sobie ludzi, którzy to mają nas leczyć - bądź wpędzić w jeszcze większe choroby (spowodowane oczywiście cenami leków),ale mniejsza oto. Ceniony pan Dirk, prowadzi warsztaty dla ludzi palących i cieszy się dużą popularnością. Ja się pytam, a dlaczego? To co serwuje nam w książce, jest co najmniej śmieszne, jak nie pożałowania godne. Już sam wstęp neguje to co tytuł nam niesie - tutaj mamy się skutecznie pozbyć palenia, a w środku palcie, palcie moi drodzy. Logiki brak, ale myślę, tak pewnie ma być. Lecę dalej, a tam....no właśnie. "Cicho wszędzie, głucho wszędzie...palić będziem" pierwsza moja myśl, była właśnie taka. Metody jakie serwuje nam Dirk są...no ludzie, nie nie nie....ja nie rozumiem. Przecież przy wielkim stresie, nawet walące z nieba meteoryty nie powstrzymają potencjalnego palacza przed sięgnięciem po papierosa - i proszę mi tutaj nie mówić, że się nie zam bo nie palę...nie raz byłam tego świadkiem. Dlatego jakieś naciskanie dłoni i innych części ciała wywołało u mnie ogromne salwy śmiechu - no chciałabym zobaczyć jak moja koleżanka naciska sobie cycka mówiąc: o nie, palić nie będę. Pomimo lekkiego stylu i przystępnego języka, ta książka nie niesie nic ciekawego. No może ubaw po pachy. Podobne reakcje mam po reklamach: plastrów, gum, odświeżaczy, pastylek, tabletek anty papierosowych. Jeśli ktoś sam z siebie nie będzie chciał rzucić palenia, żadne specyfiki, książki i spotkania nic mu nie dadzą.

Podsumowując....dobra, nie ma co podsumowywać. Jeśli ktoś pali ta książka będzie dla niego idealna - pośmiać się można. A jeśli ktoś nie pali - to też przeczytajcie jak nadarzy się okazja. Ja sama śmiałam się jeszcze długi czas po skończeniu, koleżanka śmieje się nadal a mój wujek - ten to dopiero kopci, rysuje kółka na głowie i cieszy michę, bo jeszcze takiego wodolejstwa to w życiu nie czytał.

Ocena: 1/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

• Niedostępna
  • Akcja 52 A.D. 2012
  • Z półki (książki z roku 2012)
  • Własna biblioteczka
  • Zrecenzowane
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Przeczytane 2013

Dodaj cytat z książki Jak szybko i skutecznie rzucić palenie?