Okładka książki Prawdziwy gangster. Od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz Jon Roberts, Evan Wright
Jon RobertsEvan Wright Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
American Desperado. My Life - from Mafia Soldier to Cocaine Cowboy to Secret Government Asset
Znak Literanova
2012-08-20
2012-01-01
Alicja Gałandzij
gangster mafia kokaina

Okładka książki Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej Jim DeFelice, Chris Kyle, Scott McEwen
Snajper. Histo... Jim DeFelice, Chris...
Okładka książki Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii Joaquin Garcia, Michael Levin
Gangster. Praw... Joaquin Garcia, Mic...
Okładka książki Spalony Andrzej Iwan, Krzysztof Stanowski
Spalony Andrzej Iwan, Krzys...

O czym nie mają pojęcia normalni ludzie

Bardzo ciekawa i fascynująca książka, biografia byłego przestępcy spisana jego słowami i tak jak to on pamięta, nawet jeżeli część historii jest podkoloryzowanych, jak jest mu to zarzucane, to nic to nie zmienia - książkę czyta się po prostu świetnie od początku do końca. Brutalny przestępczy świat w którym żyła postać.

Książka dla fanów mocnych klimatów, gdzie temat śmierci, łamania prawa i ogólnych zasad moralnych nie wywołuje gęsiej skóry. Momentami mocne opisy sprawiania bólu i tortur, jednocześnie ukazujące w pełnej krasie działanie karteli. Prawdziwa opowieść człowieka, który robił wiele różnych rzeczy społecznie nieakceptowalnych. Historia o życiu w innym świecie, pełnym narkotyków, seksu, pięknych dziewczyn i ogromnych pieniędzy. Dla nas historia wydaje się nie realna, dla nich to był chleb powszedni. Zdecydowanie polecam.

Odniosłem wrażenie, że strasznie podkoloryzowane.

Odniosłem wrażenie, że strasznie podkoloryzowane.

Jedno, wielkie nic ciekawego. Moralna miernota głównego bohatera poraża, a do tego styl literacki tego czegoś woła o pomstę do nieba. Proponuję: ręce precz od tej lektury jeśli nie chcesz czytelniku bezowocnie tracić czasu, co ja niestety już uczyniłam.

Bardzo ale to bardzo dobra biografia. Wciągająca, lekka i szokująca. Nigdy nie interesowałam się tym tematem, ale książka pochłonęła moje myśli w stu procentach. Z całego serca polecam!

Gangster-bajkopisarz, mam wrażenie, że gość wszystkie 'urban legends' jakie istnieją o gangsterach przypisał sobie. Na luźny letni weekend OK.

Wciągająca, czyta się ją bardzo szybko. Ciężko uwierzyć, że ludzie, którzy mają wiele zbrodni na sumieniu wciąż żyją, lub dożyli późnej starości w chwale i bogactwie.
Historia gangstera pokazuje jak wyglądała rzeczywistość w dobie rozwoju narkobiznesu w USA. Narkotyki, sex, zbrodnie, pieniądze, układy.. znajdziesz tu wszystko, łącznie z prywatnymi historiami z udziałem najsłynniejszych wówczas osób.
Wciąż wierzysz w sprawiedliwość? I najważniejsze - czy Jon ma rację mówiąc, że życie udowodniło mu, że "zło zawsze wygrywa" ?

Zajmująca, bardzo dobrze napisana, budująca napięcie.

Zajmująca, bardzo dobrze napisana, budująca napięcie.

Masa anegdotek ze smutna dla ludzkości puentą. Niemniej warto odnotowac ze dobrze napisana i polecam, choc raczej jako depresyjna lektura dla ludzi o mocnych nerwach.

Książka wciąga od pierwszych stron i nie puszcza aż do samego końca. Akcja niczym w dobrym Hollywoodzkim filmie, a to przecież samo życie. Nie nudziłem się nawet przez chwilę, książka napisana bardzo fajnym językiem, czyta się ją jednym tchem. Jeśli ktoś lubi klimaty "Człowieka z blizną" to serdecznie polecam. To kawał dobrej książki.

• Biografie
  • Do kupienia

Evan Wright Prawdziwy gangster. Od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz Zobacz więcej